Liga prvaka – poraz Kiela, dva gola Duvnjaka

Ostali sportovi 12. tra 201522:38 > 22:41
CARSTEN REHDER /EPA

U prvom susretu četvrtfinala rukometne Lige prvaka mađarski Pick Szeged je pobijedio njemački THW Kiel 31-29, dok su Paris St. Germain i MKB Veszprem odigrali 24-24.

U subotu je Vive Kielce u Skoplju pobijedio Vardar 22-20, a Barcelona je u četvrtak u Areni slavila protiv PPD Zagreba 25-23.

Pick Szeged je odigrao odličnu utakmicu protiv Kiela. U pojedinim trenucima susreta Mađari su imali i pet golova viška. Iskusni njemački sastav je u drugom dijelu smanjio zaostatak, u 50. minuti je uspio izjednačiti (26-26), a potom stići i do prvog vodstva na utakmici (28-27). Ipak, Pick Szeged u samoj završnici uspio izboriti pobjedu i to s dva gola viška.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Dean Bombač sa šest i Zsolt Balogh s pet golova. Za Mađare je nastupio i hrvatski rukometaš Alen Blažević. Kod Kiela najefikasniji su bili Steffen Weinhold s pet, te Henrik Lundstrom, Filip Jicha i Marko Vujin sa po četiri gola. Hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak zabio je dva gola za njemački sastav.

PSG i Veszprem su u zanimljivom dvoboju u dvorani George Carpentier odigrali 24-24, pa će odluka o putniku na ‘Final Four’ biti poznata nakon uzvratnog dvoboja u Veszpremu 18. travnja. Mađari su bili bolji veći dio susreta. Na poluvremenu su imali dva gola viška (12-10), a u 47. minuti i plus pet (21-16). No, Parižani su u posljednjih deset minuta uspjeli nadoknaditi veliki zaostatak i golom Luca Abaloa u posljednjim trenucima susreta izboriti remi.

U redovima francuskog sastava najefikasniji su bili Mikkel Hansen s osam golova, William Accambray s pet, te Luc Abalo sa četiri gola. Hrvatski rukometaš Igor Vori zabio je jedan pogodak, dok se Marko Kopljar nije upisao među strijelce. U mađarskim redovima na čijim vratima je branio Mirko Alilović, najefikasniji su bili Momir Ilić s osam, te Gergo Ivancsik sa četiri gola. Hrvatski rukometaš Renato Sulić zabio je dva gola.

Uzvratni susreti su idućeg tjedna, 18. travnja se sastaju Barcelona i PPD Zagreb, te MKB Veszprem i PSG, a dan kasnije su ogledi Vive Targi Kielce – Vardar i THW Kiel – Pick Szeged.

Završni ‘Final Four’ je 30. i 31. svibnja u Lanxess Areni u Kolnu.