Skijanje: Hirscheru pobjeda i Mali globus u slalomu

Ostali sportovi 22. ožu 201512:24 > 12:24
REUTERS/Dominic Ebenbichler

Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobijedio je u nedjelju u slalomu na završnici Svjetskog kupa u francuskom Meribelu te tom pobjedom osvojio i Mali kristalni globus u redoslijedu najboljih svjetskih slalomaša.

Hirscher je sjajnom drugom vožnjom nadmašio sve konkurente te na 83 stotinke sekunde iza sebe ostavio najbližeg pratitelja, Talijana Guliana Razzolija. Treće mjesto pripalo je Rusu Aleksanderu Horošilovu, dok je vodeći slalomaš svijeta do posljednje utrke, Nijemac Felix Neureuther utrku završio na 12. mjestu, što mu nije bilo dovoljno da zadrži 55 bodova prednosti, koliko je imao u odnosu na Hirschera prije posljednjeg obračuna u ovoj sezoni.

Hirscher je na kraju skupio 614 bodova u slalomu, 23 više od Neureuthera, te po treći put u karijeri osvoji Mali kristalni globus. To je Austrijancu treći Kristalni globus u ovoj sezoni, nakon što je prethodno osvojio trofej za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu i kao najbolji veleslalomaš svijeta. Konačna Hirscherova prednost pred Norvežaninom Kjetilom Jansrudom u redoslijedu za Veliki kristalni globus je 160 bodova. Austrijanac je u upravo završenoj sezoni Svjetskog kupa osvojio 1448 bodova, a Jansrud, koji se u nedjelju nije ni pojavio na startu slaloma, završio je s 1288 bodova.