LP rukomet: Pobjeda PPD Zagreba u nevjerojatnoj završnici

Ostali sportovi 14. velj 201520:20 > 20:23
Tomislav Kristo CROPIX

Rukometaši PPD Zagreba pobijedili su španjolsku La Rioju u zagrebačkoj Areni 31:30 nakon nevjerojatne završnice.

U nevjerojatnoj završnici, kada su svi bili sigurni da će utakmica završiti neriješenim rezultatom, rukometaši PPD Zagreba su u subotu u 9. kolu skupine A Lige prvaka na domaćem terenu pobijedili španjolsku La Rioju 31-30 (16-13), te su kolo prije kraja natjecanja u skupini izborili plasman u osminu finala Lige prvaka.

U prvom poluvremenu Zagreb je bio bolji protivnik, u 18. minuti imao je tri gola prednosti, a u 22. pet golova viška, da bi na odmor otišao s vodstvom 16-13. No, na početku drugog dijela gosti serijom 4-0 preokreću rezultat i do kraja utakmice Zagreb uglavnom stiže vodstvo La Rioje.

Dvije i pol minute prije kraja Duško Čelica pogađa za 30-30. Potom gosti prave grešku u napadu, ali niti Zagreb ne uspijeva zabiti. Minutu prije kraja španjolska momčad je imala napad, ali ponovno je bila neuspješna, a Zagrebu je ostalo pet sekundi da izvede posljednji napad na susretu. Gosti su ga zaustavili prekršajem, a na semaforu je isteklo vrijeme, pa je preostale da Zagreb izvede udarac sa 13 metara koji nije imao nikakve šanse da promijeni rezultat. No, šut Duška Čelice pogodio je nekoga u bloku La Rioje i lopta je završila u mreži na iznenađenje svih u dvorani, a Zagreb je došao do pobjede vrijedne plasmana u nokaut fazu Lige prvaka.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Zlatko Horvat i Josip Valčić sa po 6 golova, dok je momčad La Rioje predvodio Luis Jimenez sa 5 pogodaka. U posljednjem kolu, 22. veljače, Zagreb gostuje kod makedonskog Metalurga.