EBEL – Medveščak na rubu ispadanja

Ostali sportovi 20. ožu 201812:06 > 12:08
Ilustracija

U petom susretu četvrtfinala doigravanja EBEL lige hokejaši Medveščaka su u Ledenoj dvorani Doma sportova nakon produžetka izgubili od Black Wings Linza sa 3-4 (0-3, 2-0, 1-0, 0-1) i u seriji na četiri pobjede gube sa 2-3.

Novu priliku za popravak ‘medvjedi’ će imati već sutra ponovo u svom ‘brlogu’ a eventualna sedma utakmica igrala bi se 23. ožujka u Linzu.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu i nakon prve trećine imali su tri gola prednosti. Linz je poveo u osmoj minuti golom Jonathana D’Aversa, svega 14 sekundi kasnije bilo je 2-0, a pogodak je postigao Dan DaSilva. U posljednjim trenucima prve trećine među strijelce se upisao i Brian Lebler.

U drugoj trećini došlo je do prekida utakmice zbog problema s ledom. Pauza je trajala skoro sat vremena što je pomoglo Medveščaku da zaustavi nalet austrijskog sastava i posloži kockice svoje igre. Povratak na led donio je mnogo bolju igru zagrebačkog sastava. Medveščak je zaigrao brže i odlučnije i u preostalih osam minuta nastavka druge trećine zabio je dva gola za povratak u susret.

U 37. minuti je na 3-1 smanjio Tero Koskiranta, a dvije minute kasnije je Harri Tikkanen zabio za 3-2.U posljednjih 20 minuta Medveščak je jurio po izjednačenje i uspio je zabiti pogodak 67 sekundi prije kraja utakmice, a strijelac je bio Drew Schiestel kojeg je pak pogodio i promijenio smjer nakon što je s plave linije pucao Sondre Olden.

Nažalost, Medveščak u produžetku nije uspio zabiti i četvrti gol kojim bi izborio pobjedu i vodstvo 3-2. Utakmicu je prelomio Fabio Hofer u šestoj minuti produžetka.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.