ZOI: Zlato Hirscheru, Zubčićev rezultat karijere…

N1

Današnji dan na Zimskim olimpijskim igrama obliježile su skijaške discipline.

Naš skijaš Filip Zubčić ostvario je rezultat karijere osvojivši 12. mjesto u alpskoj kombinaciji. Uvjerljivo zlato u toj disciplini osvojio je Austrijanac Marcel Hirscher. Zabilježen je i prvi slučaj dopinga.

Dan za pamćenje u karijeri najboljeg skijaša današnjice Marcela Hirschera. Veliki Austrijanac pomeo je konkurenciju u alpskoj kombinaciji i tako stigao do svoje prve zlatne olimpijske medalje.

“Imam 55 pobjeda u svjetskom kupu i svi kažu: “Ok, dobra ti je karijera ali nedostaje ti olimpijsko zlato”. A sad je savršeno, ovo je nevjerojatno”, rekao je Marcel Hirscher.

Svoje prvo olimpijsko zlato osvojila je i tinejdžerska senzacija 17-godišnja Chloe Kim koja je dominirala u snowboard disciplini halfpipe. U trećoj vožnji zaradila je gotovo savršenih 98,25 bodova. Amerikanka južnokorejskih korjena ponosna je na svoj uspjeh.

“Kao mala mučila sam se s prihvaćanjem svog identiteta. No, u tome mi je pomogla moja obitelj i divni ljudi s kojima sam se okružila. Osjećam se kao da sam predstavljala Sjedninjene države i Koreju. Počašćena sam što sam imala priliku to učiniti”, rekla je Chloe Kim.

Osim natjecanja i medalja dan je obilježio i prvi slučaj dopinga na ovim igrama. Japanski brzi klizač Kei Saito pozitivan je na supstancu acetalozamid koja se koristi za prikrivanje tragova dopinga.

Više pogledajte u prilogu Antonija Bakovića.