SP skijanje: Hirscheru zlato u kombinaciji, Kostelić 12.

Ostali sportovi 08. velj 201523:45 > 23:48
REUTERS/Dominic Ebenbichler

Austrijanac Marcel Hirscher osvojio je naslov svjetskog prvaka u kombinaciji na SP u alpskom skijanju koje se održava u američkom Beaver Creeku, srebro je osvojio Norvežanin Kjetil Jansrud, broncu Amerikanac Ted Ligety, dok je Ivica Kostelić utrku okončao na 12. mjestu.

Hirscher, koji je bio 30. nakon spustaškog dijela natjecanja, na najbolji je način iskoristio činjenicu što je prvi krenuo niz stazu u slalomu, te je postavio vrijeme koje je bilo nedostižno za sve koji su krenuli za njim. Nakon spusta je za vodećim Jansrudom Hirscher zaostajao 3.16 sekundi, ali sve je to uspio nadoknaditi, te ostvariti još 19 stotinki prednosti.

Branitelj naslova iz Schladminga Ligety je također odlično odvezao slalom u koji je krenuo odmah nakon Hirschera, te je stigao do bronce sa 30 stotinki zaostatka za Austrijancem.

Kostelić nije uspio obraniti srebro otprije dvije godine iz Schladminga. Iako je imao dobru startu poziciju za slalomsku vožnju, krenuo je treći sa starta, nije uspio iskoristiti još uvijek dobro očuvanu stazu. Već nakon dvije trećine svoje slalomske vožnje bio za sekundu sporiji od Hirschera i bilo je jasno kako će ostati bez medalje. Ciljem je prošao sa 1.05 sekundi slabijim vremenom od Austrijanca, te je na kraju pao na 12. mjesto. Kostelić je tako ostao na samo jednom srebru u kombinaciji sa svjetskih prvenstava, dok je u ovoj disciplini osvojio tri srebrne medalje na olimpijskim igrama (Torino 2006, Vancouver 2010, Soči 2014).

Zrnčić-Dim, koji je prije šest godina iznenadio broncom u kombinaciji na SP u Val d’Isereu, nakon 24. je mejsta u spustu u slalomsku vožnju krenuo potpuno dekoncentrirano i izletio nakon manje od 10 sekundi.

Preostala dva hrvatska predstavnika, Max Ullrich i Istok Rodeš zauzeli su 28., odnosno 36. mjesto. Ullrich je za Hirscherom zaostao 5.18, a Rodeš 8.19 sekundi.