Taekwondo – Srebro za Marinu Sumić

Ostali sportovi 06. lis 201414:58 > 15:09
REUTERSOliviaHarris

Hrvatska taekwondo reprezentativka Marina Sumić osvojila je srebro na jakom G1 turniru u ukrajinskom Harkivu u kategoriji do 62 kg.

Hrvatska reprezentativka i članica zagrebačkog Metalca Marina Sumić osvojila je srebrno odličje na G1 taekwondo turniru u ukrajinskom Harkovu u kategoriji do 62 kilograma.

Sumić je kao svjetska i europska doprvakinja bila nositeljica, samim time i slobodna u prvom kolu. U drugom je slavila protiv odlične Njemice Anne Lene Froemming sa 4-3, a u finalu je izgubila od Francuskinje Magde Wiet Henin rezultatom 0-1.

Sumić je drugim mjestom osvojila šest bodova u borbi za plasman na olimpijske igre u Rio de Janeiru 2016, isto kao i Petra Matijašević koja je do srebra u kategoriji do 67 kilograma stigla prvog dana natjecanja. Članica splitskog Marjana je u prvom kolu pobijedila predstavnicu Ukrajine rezultatom 9-6, a nakon toga i favoriziranu Faridu Azizovu iz Azerbajdžana identičnim rezultatom 9-6. U finalu je 26-godišnju Splićanku tek na zlatni bod pobijedila Njemica Gulec nakon što je u regularnom dijelu borbe rezultat bio neriješen 6-6.