NHL: Kings nastavljaju pobijeđivati

Ostali sportovi 03. stu 201712:01 > 12:01
REUTERS/Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Los Angeles Kings su sinoć sa 5-3 slavili protiv Toronto Maple Leafsa, a Tyler Toffoli je bio dvostruki strijelac.

Kings (10-2-1)su velik korak prema pobjedi u Staples centru napravili u prvoj trećini kada su golove zabili Michael Amadio, kojem je to prvi pogodak u NHL, Michael Cammalleri i Trevor Lewis. Tyler Toffoli je nakon toga pokopao sve nade Toronta, zabio je dva gola na sredini druge trećine u razmaku od dvije minute. Vratar Jonathan Quick je pobjedi pridonio sa sa 33 obrane.

Kings su sada izjednačili najbolji početak sezone iz 1980. kada su u 13 utakmica sakupili 21 bod.

Maple Leafs (8-6-0) su smanjili pogocima Austona Matthewsa i Morgana Riellya koji su zatresli mrežu Quicka pred kraj druge trećine te Connora Browna koji je zabio gol u zadnjoj trećini.

Calgary Flames su sinoć u produžetku sa 2-1 slavili protiv aktualnih NHL prvaka Pittsburgh Penguinsa.

Pobjednički gol dvije minute nakon početka produžetka zabio je Mark Giordano, a vratar Mike Smith je obranio 43 udarca.

Prvi pogodak na utakmici za Flamese (7-6-0) postigao je Sean Monahan, a jedini gol za Pittsburgh zabio je Patrick Hornqvist.

Minnesota Wild je sa 6-3 bila bolja od Montreal Canadiensa, a Devan Dubnyk je upisao 28 obrana u pobjedi svoje momčadi.

Matt Cullen, Nino Niederreiter, Tyler Ennis, Ryan Suter, Jared Spurgeon i Marcus Foligno su vsaki zabili po gol za Wild Minnesota (5-4-2) koja je upisala tri popbjede u zadnje četiri utakmice.

Strijelci za Canadiense (4-8-1) bili su Brendan Gallagher koji je zabio dva gola i Andrew Shaw.