NHL: Colorado poražen u Washingtonu

Ostali sportovi 13. sij 201510:29 > 10:36
REUTERS (Geoff Burke-USA TODAY Sports)

Borna Rendulić ponovno je startao u prvom napadu u sastavu iz Denvera dok je Washington prekinio pobjednički niz Colorada.

Hokejaši Washingtona svladali su na svom ledu Colorado s 2-1 i tako zaustavili pobjednički niz Avalanchea od tri utakmice, a Borna Rendulić je ponovno startao u prvom napadu momčadi iz Denvera.

Vratar Colorada Semjon Varlamov ponovno je bio u sjajnom izdanju. Obranio je 36 od 38 udaraca domaćih Capitalsa, ali napad Avalanchea nije bio onako učinkovit kao na posljednjim utakmicama. Jedini pogodak za Colorado postigao je Alex Tanguay u 31. minuti za izjednačenje na 1-1.

Naravno, zasluge za manju produktivnost gostujućih napadača idu i domaćem vrataru Brandenu Holtbyju koju je zaustavio 31 udarac, između ostalih i onaj Borne Rendulića u 53. minuti, kad je hrvatski hokejaš s nekoliko metara pokušao ugurati u mrežu odbijeni pak nakon udarca Erica Johnsona, Coloradova All-Star braniča.

Rendulić je na ledu proveo nešto više od 12 minuta, a utakmicu je opet počeo u prvom napadu s Gabrielom Landeskogom i Mattom Ducheneom, da bi ga trener Patrick Roy u trećoj trećini spojio s Marc-Andre Clicheom i Maximeom Talbotom.

“Mogu biti zadovoljan kako smo igrali u prvoj i trećoj trećini. Imali smo i neke dobre prilike, ali nismo ih uspjeli realizirati, jer je njihov vratar odlično reagirao. Nedostajalo nam je i malo sreće. Ono čime nisam zadovoljan je druga trećina. Ne smijemo dopustiti da nam netko uputi 20 udaraca”, izjavio je trener Colorada Patrick Roy.

Washingtonu je pobjedu donio Aleks Ovječkin pogotkom u 38. minuti, kad su Capitalsi imali igrača više. Domaći su poveli u 8. minuti pogotkom Jaya Beaglea, koji je iskoristio pogrešku obrane Colorada koja nije uspjela očistiti pak nakon obrane Varlamova.

Colorado je ovim porazom ostao na 44 boda i pet bodova zaostatka za San Joseom koji sada drži posljednju poziciju za doigravanje. Pred momčadi iz Denvera još su četiri gostovanja, a prvo ih čeka već noćas kod Carolina Hurricanesa.

6. Dallas      18 16 7  126 135 43
  7. Minnesota   18 18 5  111 121 41