Slalom: Grossu prva pobjeda, Kostelić 18., Zubčić odustao

Ostali sportovi 11. sij 201514:41 > 14:42
Damir Krajac CROPIX

Talijanski skijaš 28-godišnji Stefano Gross slavio je u nedjelju u slalomu Svjetskog kupa u Adelbodenu, što mu je prva pobjeda u karijeri. Ivica Kostelić osvojio je 18. mjesto (+1.63), dok Filip Zubčić, koji je imao startni broj 54, nije završio prvu utrku.

Drugi je bio njemački skijaš Fritz Dopfer (+0.02), a treće mjesto pripalo je Austrijancu Marcelu Hirscheru (+0.03), koji je učvrstio vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Nijemac Felix Neureuther, koji je u utrku ušao kao vodeći slalomaš Svjetskog kupa, nije završio prvu vožnju.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Hirscher sa 836 bodova, dok je specijalist za brze discipline Norvežanin Kjetil Jansrud, koji nije nastupio, na drugom mjestu sa 624 boda. Kod Hrvata najbolje plasiran je Filip Zubčić, koji je na 60. mjestu sa 61 bodom, a Kostelić je 75. sa 32 boda.