Rendulić u prvoj liniji Colorada, no bez pobjede u Denveru

Ostali sportovi 05. sij 201511:46 > 11:49
EPA/IMRE FOLDI

Borna Rendulić će šesti nastup u NHL-u pamtiti i po nesretnoj situaciji iz 59. minute, kad se pak upućen prema vratima Colorada odbio od njega i završio iza leđa vratara Semjona Varlamova te donio hokejašima Columbusa pobjedu od 4-3 na gostovanju u Denveru.

Pomiješanih emocija je Borna Rendulić dočekao kraj nedjeljne utakmice i poraz njegova Colorada od 3-4 u dvoboju s Columbusom. Najbolji hrvatski hokejaš na ovoj je utakmici dobio je priliku zaigrati u prvom napadu Avalanchea s kapetanom Gabrielom Landeskogom i Mattom Ducheneom pa je na ledu proveo gotovo 13 minuta (12:54), što mu je najveća minutaža u dosadašnjih šest NHL utakmica. No, Rendulić je izravno sudjelovao i kod pobjedničkog pogotka gostujuće momčadi postignutog kad je do isteka regularnog dijela utakmice ostala još jedna minuta i jedna sekunda.

Suparnički bek David Savard uputio je udarac s plave crte, a na putu prema vratima pak je pogodio Bornu Rendulića i prošao kroz noge vrataru Colorada Semjonu Varlamovu koji je prije toga obranio 23 od 26 udaraca gostujuće momčadi.

“Pak se nesretno odbio i bio sam nemoćan. Mislim da smo zaslužili barem bod u ovoj utakmici”, izjavio je ruski vratar nakon dvoboja.

“Razočaran sam. Morali smo ovu utakmicu odvesti u produžetak. Previše nam se puta nešto slično događalo ove sezone, pogotovo kod kuće”, rekao je trener Colorada Patrick Roy.

Nije to bio jedini nesretni pogodak koji su Avsi primili kad je Rendulić bio na ledu, nakon što su već nakon 30 sekundi igre domaći poveli pogotkom Jeromea Iginle. Brandon Dubinsky je postigao svoja prva dva pogotka u sezoni, prvi za izjednačenje na 1-1 u 12. minuti, a drugi u 22. minuti, kad se pak čudno odbio od ograde ravno pred njega pa mu neometanom nije bilo teško svladati Varlamova.

Gabriel Landeskog je izjednačio na 2-2 u 26. minuti, a Columbus je opet poveo u 28. minuti pogotkom Johansena. Cody McLeod je u 36. minuti izjednačio na 3-3, a taj je rezultat stajao na semaforu sve do opisane situacije u 59. minuti.

Colorado je ostao na 38 bodova i posljednjem mjestu Centralne divizije, dok se Columbus ovom pobjedom pomaknuo na peto mjesto divizije Metropolitan. Obje su momčadi trenutno jako daleko od mjesta koja vode u doigravanje.