NHL: Rendulić igrao, Colorado pobijedio

Ostali sportovi 03. sij 201509:53 > 09:56
EPA/IMRE FOLDI

Hrvatski hokejaš Borna Rendulić odigrao je i petu utakmicu u NHL-u, a njegov Colorado je ostvario pobjedu.

Borna Rendulić odigrao je svoju petu utakmicu u NHL-u, a njegov Colorado svladao je u raspucavanju Edmonton s 2-1 te tako ostvario drugu uzastopnu pobjedu.

Ako je suditi prema rezultatima, Borna Rendulić donosi sreću Colorado Avalancheu. Protiv Edmontona Oilersa odigrao je svoju petu utakmicu u NHL-u, a kad je najbolji hrvatski hokejaš bio u sastavu Colorado je ostvario tri pobjede. Protiv najlošije momčadi u ligi na domaćem ledu u Denveru Avsi su do trijumfa stigli tek u raspucavanju, nakon što je rezultat poslije regularnog dijela i produžetka bio 1-1.

Colorado je poveo u 28. minuti sedmim pogotkom u sezoni Daniela Brierea. Gosti su izjednačili u 45. minuti, a strijelac je bio Benoit Pouiliot. Oba su vratara, Semjon Varlamov za Colorado i Ben Scrivens za Edmonton, bila raspoložena te skupili po 27 obrana, a u raspucavanju je uspješniji bio ruski čuvar mreže koji je zaustavio udarce Roya i Eberlea, dok su za Avse precizni bili Duchene i Tanguay.

Trener Patrick Roy na ovoj je utakmici Borni Renduliću povjerio 8:32 minute na ledu, koje je hrvatski reprezentativac većinom proveo igrajući u četvrtoj napadačkoj liniji i nije došao u priliku zapucati na gol. Unatoč tome, Renduliću se smiješi nešto duži ostanak u NHL-u s obzirom na ono što je pokazao i na dugotrajne ozljede pojedinih napadača kao što su one Patricka Bordleaua, Jesseja Winchestera i Jamieja McGinna.

Pred Coloradom su u sljedećih tjedan dana četiri utakmice od kojih će tri odigrati u Denveru, a gostovati samo u Chicagu (6.1.). Već u nedjelju u Pepsi Center stiže Columbus.

Unatoč pobjedi protiv Edmontona Colorado je s 38 bodova ostao na posljednjem mjestu Centralne divizije, a za momčadima koje trenutno drže posljednja mjesta za doigravanje Avsi zaostaju za sedam bodova.

4. Winnipeg     38  19 12  7  96-92  45
 5. Minnesota    36  18 14  4 103-99  40
 6. Dallas       36  17 14  5 108-118 39
 7. Colorado     38  15 15  8  98-113 38