NHL: Dallas zaustavio pobjednički niz NY Rangersa

REUTERS/ Brad Penner-USA TODAY Sports

NY Rangersi prekinuli su niz od osam uzastopnih pobjeda. Za to su bili zaslužni igrači Dallasa, jednog od najlošijih sastava Zapadne konferencije.

Nakon osam uzastopnih pobjeda hokejaši New York Rangersa doživjeli su poraz (2-3) na gostovanju u
Dallasu, kod jedne od najlošijih momčadi Zapadne konferencije NHL-a.

Vratar Dallasa Kari Lehtonen zaustavio je 28 od 30 udaraca NY Rangersa, a Antoine Roušel je u prvoj minuti druge trećine postigao, kasnije se pokazalo, pobjednički pogodak za momčad Dallasa kojom su Starsi prekinuli pobjednički niz gostujuće momčadi. Rangersi suposljednji put izgubili 6. prosinca od Detroita te nizom od osam
pobjeda opet postali legitimnim kandidatima za doigravanje.

Dallas se ovom pobjedom odvojio od posljednjeplasiranog Colorada u Centralnoj diviziji, nakon što su poraženi (0-3) u St. Louisu. Legendarni vratar, 42-godišnji Martin Brodeur po 125. put u karijeri sačuvao je svoju mrežu i još malo popravio svoj teško dostižan NHL rekord po broju “shutouta” te pomogao svojoj momčadi u prekidu negativnog niza od četiri uzastopna poraza. No, to ne znači da će još dugo ostati na vratima, jer se prvi vratar Bluesa Brian Elliott oporavio od ozljede koljena.

Bodovna gužva u Pacifičkoj diviziji postala je još veća nakon trijumfa Calgaryja protiv Los Angelesa (2-1). Flamesi su pogocima Glencrosha i Granlunda, kojima je obojici asistirao Jiri Hudler, poveli 2-0 u prvoj trećini, a ostatak posla obavio je vratar Jonas Hiller, zaustavivši 26 od 27 udaraca Kingsa za koje je jedini gol postigao Tyler Toffoli u 40. minuti. Calgary se ovom pobjedom sa 43 boda izjednačio s Vancouverom, San Joseom i Los Angelesom, a jedini suodmakli Anaheim Ducksi (54 boda) najuspješnija NHL momčad udosadašnjem dijelu sezone.

Uz dvoboj Flamesa i Kingsa u Calgaryju vezan je jedan neslavanrekord. Los Angeles je i ovu utakmicu igrao bez Slave Vojnova kojeg jeNHL suspendirao zbog optužbe za zlostavljanje supruge. Vojnovu je ovobila 31. utakmica koju je propustio, što je najdulja suspenzija uNHL-u od 1927. godine. Taj će rekord i dalje rasti, jer je prvo
ročište u “slučaju Vojnov” zakazano tek za 28. siječnja.

Hokejaši Pittsburgha su porazom u New Jerseyju (1-3) prepustili prvomjesto u Istočnoj konferenciji Tampa Bayu. Penguinsima nije pomogao ni prekrasan vodeći pogodak kapetana Sydneyja Crosbyja. No, bio je to ijedini pak koji je vratar Devilsa Cory Sneider propustio u mrežu. Pogocima Travisa Zajaca i 42-godišnjeg veterana Jaromira Jagra, koji je baš u Pittsburghu započeo svoju prebogatu NHL karijeru, Devilsi su već u drugoj trećini okrenuli vodu na svoj mlin. Sve nade gostiju u preokret uništio je Adam Henrique golom za konačnih 3-1 u 46. minuti.