Slovan uzvratio udarac Medvjedima

Ostali sportovi 26. ruj 201421:53 > 22:21
CROPIX/Igor Soban

Hokejaši Slovana uzvratili su Medveščaku za poraz u Bratislavi od prije dva dana pobjedom od 1:3 u Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova.

Opet su “Orli” bili dominantniji što sugerira i broj udaraca u okvir (21-40), tako da ne čudi što su gosti poveli već u petoj minuti preko Nagyja u situaciji s igračem više.
Dugo su se medvjedi mučili da uhvate ritam zbog silnih isključenja, ali u petoj minuti treće trećine Thomas na powerplayu vraća stvari na početak. Baš kad su domaćini uhvatili zamah i počeli igrati usljedilo je isključenje Hutchinsona zbog naleta na Nagyja, a upravo je Nagy iskoristio tu prednost za svoj drugi pogodak i vodstvo gostiju 1:2.
U samoj završnici Medveščak je izvukao s gola inače sjajnog Brusta(37 obrana) i pokušao s igračem više doći do poravnanja, ali nažalost nisu uspjeli već je Nagy kompletirao hat trick pogodkom u praznu mrežu.Nagyju je to bio jubilarni deseti pogodak sezone, od čega je čak šest zabio medvjedima u dosadašnja tri međusobna dvoboja.
Nema vremena za tugovanje jer već u ponedjeljak u Dom sportova stiže moćni SKA predvođen sjajnim Ilyom Kovalychukom, dok Slovan u Bratislavi dočekuje Dinamo iz Minska.