Hrvatska izgubila od Dominikanske Republike na SP-u

Boris Kovacev / CROPIX

Drama u 3. kolu SP-a u odbojci, Hrvatska uz fantastičnu borbu i nevjerojatne preokrete ipak na kraju izgubila od Dominikanske Republike

Nevjerojatnu utakmicu odigrale su Hrvatske odbojkašice protiv Dominikanske Republike u Palalottomatici u Rimu.Nakon izgubljena prva dva seta 25-22 i 25.13, naše djevojke se vraćaju u igru i u trećem setu rezultatom 25-22 smanjuju zaostatak na 1-2 u setovima.

A onda kreće drama u 4. setu. Kod 23-20 za protivnice, naša reprezentacija veže 2 poena, ali ne i treći, čime Dominikanke stižu do dvije meč lopte. I kada su svi vidjeli kraj, Hrvatice se fanatičnom borbom vraćaju u igru, uspijevaju nanizati 3 poena zaredom i odjednom one imaju set loptu. Kakav preokret, 26-24 je za Hrvatsku i ide se u odlučujući 5. set.

U 5. setu opet jako kreću Dominikanke, imaju 4-0, pa 6-1 i 8-4, ali niti to im nije garantiralo pobjedu, budući je rezultat uskoro bio 10-10. Na kraju cijele priče ipak poraz. Reprezentacija Dominikanske Republike je uzela odlučujući set 19-17 te upisala pobjedu nakon sjajne predstave u Rimskoj dvorani.

Fantastičan meč, gdje su izabranice trenera Angela Vercesija pokazale nevjerojatnu snagu karaktera te se imaju čime ponositi nakon današnje predstave. Nekoliko naših reprezentativki je imalo dvoznamenkasti broj poena, Mia Jerkov 14, Maja Poljak 13, Sanja Jovanović 11 te Senna Ušić Jogunica 10.                           Slijedeća utakmica je na rasporedu 27.09. protiv Tunisa.