NHL: Prva Rendulićeva pobjeda s Coloradom

Ostali sportovi 12. pro 201410:16 > 10:17
EPA/IMRE FOLDI

Hrvatski reprezentativac na privremenom radu preko "velike bare", Borna Rendulić, nije morao dugo čekati na prvu pobjedu u dresu Colorada.

Hrvatski hokejski reprezentativac Borna Rendulić ostvario je s Coloradom svoju prvu pobjedu u NHL-u, nakon što je Avalanche na svom ledu u raspucavanju svladao Winnipeg Jetse s 4-3.

U svom drugom nastupu za Colorado Avalanche Borna Rendulić, prvi igrač u NHL-u koji je rođen i naučio igrati hokej u Hrvatskoj, stigao je do prve pobjede zahvaljujući preokretu koji je njegova momčad napravila u trećoj četvrtini.

Naime, Jetsi su poveli u 45. minuti s 3-1 pogotkom Marka Scheifelea nakon što je Čeh Michael Frolik u Coloradovoj trećini presjekao pak upućen Renduliću, što je njegov suigrač u nastavku akcije pretvorio u uvjerljivo vodstvo Winnipega.

No, pogocima Jeromea Iginle u 53. minuti i Ryana O’Reillyja u 58. minuti Colorado je stigao do izjednačenja i izborio produžetak u kojem nije bilo pogodaka pa je odluka o pobjedniku ostavljena za raspucavanje. MacKinnon i Duchene su uspjeli svladati vratara Jetsa Ondreja Paveleca, dok je vratar Colorada Calvin Pickard obranio udarce Perreaulta i Wheelera te tako donio pobjedu svojoj momčadi. Pickard je i inače imao sjajnu večer, zaustavivši 30 od 33 udarca prema svojim vratima.

Rendulić je u igri proveo nešto više od šest minuta (6:27), ovoga puta ostavši bez udarca prema vratima.

Colorado se desetom pobjedom u sezoni pomaknuo s posljednjeg mjesta Centralne divizije s 26 bodova, jednim više od Dallasa. Seriju od tri domaće utakmice Colorado će zaključiti u noći sa subote na nedjelju, kad će ugostiti St. Louis Blues, četvrtoplasiranu momčad Zapadne konferencije.

4. Winnipeg     15  9  6  72-70  36
 5. Minnesota    15 11  1  77-67  31
 6. Colorado     10 13  6  76-95  26
 7. Dallas       10 13  5  81-100 25