Medvjedi parkirali Ladu

Ostali sportovi 23. lis 201619:30 > 19:32
Getty Images Sport, Bruce Bennett

Medveščak je poslije drame u završnici svladao Ladu 3:2 u Ledenoj dvorani u Zagrebu.

U prvoj trećini nije bilo pogodaka, da bi u drugoj Medvjedi poveli sa 2:0 golovima Mertla i Girouxa. U završnoj trećini Lada je uzvratila istom mjerom i uspjela izjednačiti pogotcima Streltsova i Bocharova, a pobjedu je Zagrepčanima donio McMillana u 11. minuti treće trećine.

Medveščak je do treće vezane pobjede stigao braneći se sa dva čovjeka manje u posljednjim minutama, dok je Ladi ovo treći vezani poraz sa 3:2.

Medvjedi u utorak gostuju kod moskovskog CSKA, a taj duel pratite na Sport Klubu 3 od 18:30.

U preostalim mečevima do pobjeda su stigli Traktor, Magnitogorsk i Dinamo Minsk.

Traktor iz Čeljabinska slavio je u Vladivostoku 1:0 a jedini pogodak dijelo je Pankova još u sedmoj minuti prve trećine.

Kunlun je kod kuće poražen od Metalurga iz Magnitogorska 5:1. Jedini gol za domaćina postigao je Bakos, dok su golove za tim iz Magnitogorska postigli Mozyakin i Kovar Jan po dva i Kaletnik jedan.

Dinamo je u Minsku bio bolji od Sočija sa 5:2. Golove za domaćina postigli su Elison, Gavrus i Klinkhamer tri, dok su poraz Sočija ublažili Morozov i Zakarčuk golovima u samoj završnici.