NHL: Rendulić u debiju odigrao malo manje od osam minuta

Ostali sportovi 10. pro 201410:41 > 10:44
Bruce Fedyck-USATODAYSports REUTERS

Borna Rendulić noćas je postao prvi hokejaš rođen u Hrvatskoj koji je zaigrao u najjačoj ligi svijeta, NHL-u. Colorado Avalanche je na domaćem terenu izgubio od Nashville Predatorsa sa 0-3, a Rendulić je za Colorado odigrao 7 minuta 47 sekundi i uputio je jedan udarac na gol.

Ove sezone momčad Colorada poharale su ozljede, pa je iz njihove podružnice Lake Erie Monstersa osam igrača dosad skupilo NHL minutažu, a Rendulić je deveti. Zbog brojnih ozljeda rezultati Colorada su ispod očekivanih, i nalaze se na 12. mjestu Zapadne konferencije.

Rendulić je u svibnju ove godine potpisao dvogodišnji ugovor sa dvostrukim NHL prvacima Colorado Avalancheom, prošao je njihov trening kamp, a potom je poslan na kaljenje u Coloradovu podružnicu u AHL ligi, u ekipu Lake Erie Monstersa. Tamo je u 21 utakmici upisao ukupno 4 gola i 3 asistencije.

Prije dolaska u SAD, Rendulić je odigrao dvije sjajne sezone u najjačoj finskoj hokejaškoj ligi, u klubovima Assat Pori i Hameenlinna, gdje je u 94 susreta upisao 19 pogodaka i 25 asistencija.

Najbolji igrač u povijesti Colorado Avalanchea bio je kanadski Hrvat Joe Šakić, koji ih je predvodio do naslova prvaka NHL-a 1996. i 2001. godine, a sada ima funkciju izvršnog potpredsjednika hokejaških operacija (sportski direktor).