Prva pobjeda Medveščaka u gostima

Ostali sportovi 24. ruj 201421:30 > 21:51
CROPIX/Igor Soban

Hokejaši Medveščaka ostvarili su prvu gostujuću pobjedu ove sezone protiv Slovana u Bratislavi rezultatom 4:1.

Iako su hokejaši Slovana dominirali veći dio susreta o čemu svjedoči i konačan broj udaraca u okvir(44-17), Medveščak je ostvario prvu gostujuću pobjedu ove sezone u Bratislavi rezultatom 1:4 (0:0, 1:2, 0:2).

Apsolutni junak pobjede medvjeda je svakako Barry Brust koji je ostvario čak 43 obrane.

Domaćini su u prvoj trećini bili potpuno dominantni. Imali su čak16 udaraca u okvir, dok su Medvjedi prema vratima Johana Backlunda uputili samo tri. Osim što su imali jako mali broj udaraca na gol, gosti su u 7. minuti ostali bez braniča Marka Katića koji je zbog naleta s na područje glave i vrata dobio kaznu 5+25. U 19. još jedna kazna za Medvjede. Na dvije minute bio je isključen Nathan Perkovich. Zagrepčani su do kraja prve trećine sačuvali 0:0, ali početkom druge trećine, tri sekunde prije nego što se Perkovich vratio u igru, najbolji igrač Slovana Ladislav Nagy, donosi prednost domaćima.

Šest minuta kasnije Pascal Pelletier iskoristio je asistenciju Brandona Segala i sve vratio na početak, da bi već u 33. u situaciji s igračem više  Segal postigao pogodak. To mu je bio prvi KHL pogodak, ali i prva gostujuća utakmica u kojoj je zaigrao. Krajem druge trećine, u 37. minuti, gostima je ponovno bio isključen jedan igrač. Aaron Palushaj dobio je 2+10, ali vratar Barry Brust nije dopustio igračima Slovana da iskoriste brojčanu nadmoć i izjednače.

Domaćini su i u posljednjoj dionici igre opet imali bolji omjer udaraca na gol, a u jednom trenutku i situaciju 5-na-3, no ništa im nije pomoglo da preokrenu rezultat, pogotovo  nakon što je u 55. Segal upisao i svoj drugi pogodak. Pobjedu je potvrdio Patrick Bjorkstrand u situaciji s igračem manje na ledu.