KHL: Medveščak ispustio pobjedu u Nižnjekamsku

Ostali sportovi 06. ruj 201621:14 > 21:17
Ilustracija

Hokejaši Medveščaka imali su dva pogotka prednosti na gostovanju kod Neftehimika, ali je momčad iz Nižnjekamska uspjela doći do pobjede u raspucavanju, nakon što je rezultat u regularnom vremenu i nakon produžetka bio 2-2 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0).

Medveščak je zahvaljujući prvijencu Yanna Sauvea u dresu ‘medvjeda’ i pogotku Alexandrea Girouxa, u 34. minuti vodio 2-0 te se činilo da će zagrebačka momčad iz Nižnjekamska otići s punim plijenom. Međutim, domaći su do kraja druge trećine uspjeli prepolovili zaostatak realizacijom situacije s igračem više, a u 51. minuti su došli i do izjednačenja.

Momčad Gordieja Dwyera imala je u završnici dvoboja priliku uloviti sva tri boda, ali je domaći vratar Ivan Lisutin sačuvao svoju mrežu, a potom se i u raspucavanju prometnuo u najzaslužnijeg za drugi bod Neftehimika, obranivši udarce Mahboda i Butlera. Tako je pogodak Dana Sextona bio dovoljan domaćoj momčadi za pobjedu.

Nakon šest odigranih utakmica Medveščak ima devet bodova i nalazi se na osmom mjestu Zapadne konferencije KHL-a. Gostujuću turneju od osam utakmica ‘medvjedi’ nastavljaju dvobojem protiv Sibira u Novosibirsku, koji je na rasporedu u petak, 9. rujna, s početkom u 14.30 sati po hrvatskom vremenu.

NEFTEHIMIK – MEDVEŠČAK 3-2 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0. 1-0)

Nižnjekamsk, Neftehimik Arena. Gledatelja: 5500.

STRIJELCI: 0-1 Sauve (5), 0-2 Giroux (34), 1-2 Konkov (39) – PP1, 2-2 Sallinen (51)