Riječankama zlato u rukometu, Zagrepčanke najbolje u košarci

Ostali sportovi 19. srp 201615:17 > 15:19
n1info.com

Na Europskim sveučilišnim igrama koje se održavaju u Zagrebu i Rijeci završena su natjecanja u rukometu i košarci, a hrvatske predstavnice osvojile su zlatne medalje u oba sporta.

U Rijeci su održane završnice u rukometu, a zlatne medalje osvojile su igračice domaćeg Riječkog sveučilišta koje su u finalu sa 25-24 pobijedile kolegice sa Litvanskog sportskog sveučilišta. Do brončanih odličja stigle rukometašice Sveučilišta u Zagrebu koje su sa 21-15 nadigrale Sveučilište u Ljubljani.

U muškoj konkurenciji zlato su osvojili rukometaši sa Sveučilišta u Nišu koji su u finalu sa 38-35 svladali Sveučilište u Koelnu, dok su igrači hrvatskog sveučilišta VERN izgubili susret za broncu od portugalskog Minha sa 35-36 nakon produžetka.

Zagreb je bio domaćin košarkaških natjecanja u kojima su predstavnici Sveučilišta u Zagrebu osvojila zlato u ženskoj i srebro u muškoj konkurenciji.

U finalu košarkašica Zagreb je u finalu uvjerljivo sa 75-50 pobijedio rumunjsko Sveučilište “1. prosinca 1918” Alba Iulia, dok je u finalu košarkaša litvanski Vytautas Magnus sa 95-82 bio bolji od Zagreba. VERN je u konkurenciji košarkaša izgubio susret za broncu od turskog Sveučilišta Fatih sa 72-77.

Nogometaši Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku nisu se uspjeli plasirati u finale, oni su izgubili polufinale od portugalskog Minha sa 2-3 nakon izvođenja 11-eraca, pa će u utorak igrati za treće mjesto protiv ruskog Kubana, dok će za zlato igrati Minho i njemački Bochum.