NHL: Pittsburgh na korak od naslova

Ostali sportovi 07. lip 201609:47 > 09:49
Getty Images Sport, Jim McIsaac

Pittsburgh Penguins se nalaze jednu pobjedu od naslova prvaka NHL-a nakon što su sinoć u četvrtoj utakmici finala sa 3-1 pobijedili San Jose Sharkse i u seriji poveli također sa 3-1.

Penguins sada imaju priliku osvojiti svoj četvrti naslov prvaka, prvi nakon 2009., u četvrtak kada se serija opet seli u Pittsburgh gdje će se igrati peta utakmica.

Svaki od prijašnjih naslova (1991., Minnesota North Stars; 1992., Chicago Blackhawks; 2009., Detroit Red Wings), osvojeni su u gostima. Ako pobijede u četvrtak to će za Pittsburgh biti prvi veliki naslov osvojen na domaćem ledu

Penguins su poveli u prvoj trećini pogotkom Iana Colea kojem je to prvi gol u 105 utakmica regularnog dijela sezone i doigravanja.

Centar Penguinsa Jevgenij Malkin zabio je drugi gol nakon dvije i pol minute igre u drugoj trećini za vodstvo od 2-0. Osam minuta nakon početka zadnje trećine San Jose smanjuje na 2-1 pogotkom Melkera Karlssona, ali onda devet minuta kasnije Eric Fehr povećava prednost Penguinsa na 3-1 i zaključuje pobjedu. Vratar Pittsburgha Matt Murray upisao je na kraju 23 obrane.