NHL – San Jose prvi put u finalu

Ostali sportovi 26. svi 201609:35 > 09:38
Tanjug/AP Photo/Jeff Chiu

Nakon 25 godina čekanja hokejaši San Jose Sharks izborili su prvi plasman u finale doigravanja NHL lige.

San Jose je u šestom susretu finala Zapadne konferencije pobijedio St Louis Bluese 5-2 i u seriji na četiri pobjede slavio 4-2.

Domaćin je poveo u 4. minuti golom kapetana Joela Pavelskog. Na 2-0 je povisio Joel Ward u petoj minutu druge četvrtine, a kada su Ward i Joonas Donskoi s nova dva gola u prvih osam minuta posljednje dionice povisili na 4-0 priči je bio kraj. St Louis je do kraja dvoboja uspio tek ublažiti poraz golovima Vladimira Tarasenka, a u posljednjim trenucima susreta je Logan Couture zabio za 5-2 u prazan gol.

San Jose će u finalu igrati protiv Pittsburgh Penguinsa ili Tampa Bay Lightninga koje 26. svibnja očekuje odlučujuća, sedma utakmica.

“Sharksi” su osnovani 1991. godine i do sada nikada nisu igrali u finalu doigravanja NHL lige.