KHL: Metalurg poveo sa 3-2 u finalu

Ostali sportovi 15. tra 201622:50 > 22:51
KHL.ru

Hokejaši Metalurga iz Magnitogorska poveli su sa 3-2 u pobjedama protiv moskovskog CSKA u finalu doigravanja KHL-a zahvaljujući 2-1 (0-0, 0-0, 1-1; 1-0) pobjedi u produžetku u petoj utakmici igranoj u Moskvi, te ih od osvajanja drugog Gagarinova kupa dijeli još samo jedna pobjeda.

CSKA je poveo golom Romana Ljubimova (44:28), no junak gostujućeg sastava ponovno je bio iskusni 35-godišnji Sergej Mozjakin (54:25, 65:09), koji je pet i pol minuta prije kraja treće trećine poravnao na 1-1, a onda i nakon pet minuta igre u produžetku pogodio za izuzetno važnu pobjedu.

Šesta utakmica na rasporedu je u nedjelju u Magnitogorsku, te će Metalurg u slučaju pobjede po drugi put osvojiti KHL. Jedini dosadašnji Gagarinov kup ovaj je sastav osvojio prije dvije godine, a usto ima i tri naslova prvaka Rusije (1999, 2001, 2007).

CSKA je osvojio čak 32 naslova prvaka SSSR-a, posljednji 1989. godine, no niti jedan u samostalnoj Rusiji, a još nema niti jedan naslov niti u KHL-u. Ove sezone je sa 127 osvojenih bodova u ligaškom dijelu bio najuspješniji sastav u KHL-u, te po prvi put stigao do finala doigravanja, no za osvajanje trofeja morat će pobijediti i u nedjelju u Magnitogorsku i u eventualnoj sedmoj utakmici u Moskvi sljedećeg tjedna.