SEHA: PPD Zagreb bez finala

Ostali sportovi 01. tra 201623:14 > 23:15
Facebook Seha Gasprom League

Rukometaši PPD Zagreba nisu se uspjeli plasirati u finale završnog turnira SEHA lige koji se igra u Varaždinu, oni su u petak u polufinalu izgubili od skopskog Vardara sa 24-26 (10-12).

Početak utakmice protekao je u vrlo lošoj igri Zagreba u napadu, nakon što je Mandalinić pogodio za 1-0 u 2. minuti, hrvatski prvak čak 13 minuta nije poentirao, te je Vardar stigao do vodstva 4-1, a makedonski sastav je prednost držao do kraja prvog dijela.

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Vardara od 12-10, da bi početak nastavka bio najbolje razdoblje u igri Zagreba koji je serijom 6-2 stigao do vodstva 16-14. No, Vardar je uzvratio serijom 3-0, te se do 52. minute igralo gol za gol do rezultata 19-19.

Tada se dogodio vjerojatno ključni trenutak susreta, Leon Šušnja je napravio prekršaj za dvije minute isključenja uz sedmerac za Vardar. Makedonski sastav je tu situaciju iskoristio za odvajanje na 21-19, kasnije i na 23-20. U završnici dvoboja slovački suci su pokušali pomoći Zagrebu da se vrati u utakmicu isključivši nekoliko igrača Vardara, pa je hrvatski prvak neko vrijeme imao i dva igrača više na terenu, ali do preokreta nije došlo.

Zlatko Horvat postigao je šest golova za PPD Zagreb, no pet iz sedmeraca, dok su po četiri dodali Tin Kontrec i Luka Šebetić, dok je šest golova, od toga također pet iz sedmeraca za Vardar postigao Dejan Manaskov, a pet je dodao Aleks Dušebajev.

U prvom polufinalu je branitelj naslova, mađarski Veszprem svladao Meškov iz Bresta sa 24-21 (20-20, 6-11) boljim izvođenjem sedmeraca. Sa po pet golova najefikasniji kod Veszprema bili su Laszlo Nagy i Cristian Ugalde, dok su po četiri gola za Meškov postigli Dmitrij Kamišik, Rastko Stojković, Aleksandar Tjumencev i Sergej Šilovič.

PPD Zagreb će tako u nedjelju igrati za treće mjesto protiv bjeloruskog Meškova iz Bresta od 16.30 sati, dok će u finalu od 19 sati igrati Veszprem i Vardar.