Reli – Ogieru posljednja utrka sezone

Ostali sportovi 16. stu 201417:09 > 17:13
EPA/Nikos Mitsouras

U posljednjoj utrci Scjetskog prvenstva u reliju, Sebastian Ogier je slavio s čime je potvrdio naslov Svjetskog prvaka.

Svjetski prvak u reliju Francuz Sebastian Ogier u Volkswagenu potvrdio je naslov prvaka pobjedom na 70. izdanju relija po Walesu, posljednjoj utrci svjetskog prvenstva.

Francuz je osmu pobjedu sezone, te 24. u karijeri ostvario sa 37 sekundi prednosti ispred Finca Mikke Hirvonnea u Fordu, dok je treći bio Norvežanin Mads Oestberg u Citroenu s više od minute zaostatka.

U ukupnom poretku svjetskog kupa Ogier je pobijedio sa 267 bodova, Finac Latvala je drugi sa 218 bodova, a treće mjesto osvojio je Norvežanin Andreas Mikkelsen sa 150 bodova. U poretku konstruktora slavio je Volkswagen 1 (447) ispred Citroena (210) i M-Sport Forda (208).