Kombinacija Chamonix: Pobjeda Pinturaulta, Kostelić deveti

Ostali sportovi 19. velj 201622:17 > 22:19
REUTERS

Ivica Kostelić osvojio je deveto mjesto u alpskoj kombinaciji u francuskom Chamonixu sa 2.02 sekunde zaostatka za pobjednikom Francuzom Alexisom Pinturaultom, dok je Natko Zrnčić-Dim zauzeo 19. mjesto sa 3.23 sekunde slabijim vremenom od pobjednika.

Kostelić je nakon slaloma bio četvrti, no u spustu je izgubio nekoliko pozicija od specijalista za brze discipline. Tako je do drugog mjesta stigao Talijan Dominik Paris sa 27 stotinki iza Pinturaulta, koji je uspio zadržati prvo mjesto koje je zauzeo u slalomu, a kao treći je utrku u Chamonixu završio još jedan Francuz Thomas Mermillod Blondin sa 57 stotinki iza sunarodnjaka.
Bila je ovo treća ovosezonska kombinacija u Svjetskom kupu i druga pobjeda Pinturaulta koji je tako osigurao mali kristalni globus u ovoj disciplini sa 220 bodova. Drugi je Mermillot Blondin sa 170, a treći Norvežanin Kjetil Jansrud sa 165 bodova. Zrnčić-Dim je sa 49 bodova završio kao 15., a Kostelić sa 36 bodova kao 20. kombinatorac sezone.
U Chamonixu je nastupio i Max Ullrich koji je utrku završio na 41. mjestu i tako ostao bez bodova. On je za pobjednikom zaostao 5.92 sekundi, a za 30. Talijanom Mattijom Casseom i Švicarcem Ginom Caviezelom, posljednjima koji su osvojili bodove, zaostao je 1.69 sekundi.
Kostelić je ove sezone najbolji rezultat u kombinaciji ostvario u Wengenu gdje je zauzeo 24. mjesto, dok u Kitzbuhelu nije nastupio. Zrnčić-Dim je u Wengenu bio 11., a u Kitzbuhelu 18.
Podsjetimo, Chamonix je mjesto koje Ivica i Natko posebno pamte jer su 2011. zajedno stajali na postolju kombinacije. Ivica je bio prvi, a Natko drugi.
Ivica se posljednji put uspeo na jednu od stepenica pobjedničkog postolja u siječnju prošle godine kada je u Wengenu bio treći u superkombinaciji. Posljednju pobjedu u Svjetskom kupu ostvario je na slalomu u Kranjskoj Gori u ožujku 2013.
U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodstvo je zadržao Austrijanac Marcel Hirscher sa 1045 bodova ispred Norvežana Henrika Kristoffersena sa 957 i Aksela Lunda Svindala sa 916. Od hrvatskih skijaša najbolji je Filip Zubčić na 85. mjestu sa 63 boda, Zrnčić-Dimi je 91. sa 60, a Kostelić 100. sa 36 bodova.