Wales potpuno nadigrao Tursku

Nogomet 16. lip 202120:29 > 20:29 0 komentara
OZAN KOSE / POOL / AFP

U dvoboju 2. kola A skupine Eura nogometaši Walesa u srijedu su u Bakuu svladali Tursku s 2-0 (1-0). Golove za Velšane zabili su Aaron Ramsey (42) i Connor Roberts (90+5).

Igrači Walesa potpuno su nadigrali Tursku, osim što su promašili nekoliko odličnih prilika, Gareth Bale je u 61. minuti promašio i penal.

Već u 6. minuti Gareth Bale je odlično uposlio Aarona Ramseyja, koji se našao sam pred turskim vratarom ali njegov udarac iz blizine obranio je Ugurcan Cakir.

Nova prilika za Wales u 13. minuti, a u njoj se našao Kieffer Moore, koji je zabio izjednačujući gol protiv Švicarske u prvom kolu. Centaršut na drugu stativu Kieffer Moore je glavom poslao iznad gola.

U 24. minuti opet je u velikoj prilici Aaron Ramsey, koji je sa 11 metara pucao iznad gola, a asistent je ponovno bio Bale.

Gareth Bale je u 37. minuti presjekao loptu na centru i poveo kontru sa još dvojicom suigrača, ali stoper Söyüncü, koji igra u Leicesteru, odlično je reagirao pred svojim kaznenim prostorom i spasio situaciju.

Suradnja Aarona Ramseyja i Garetha Balea napokon je urodila pogotkom u 42. minuti. Bale je s desnog boka uputio centaršut u prazan prostor, a Ramsey je iz drugog plana utrčao iza leđa turske obrane i sa desetak metara zabio za 1-0.

Imali su Turci u prvom poluvremenu dvije polušanse, u 9. minuti Burak Yilmaz je pucao sa ruba šesnaesterca, ali je lopta završila u bloku. A u 30. Kaan Ayhan nakon kornera pokušava glavom, ali udarac je opet blokiran.

Početkom drugog poluvremena, u 54. minuti, Turska je mogla izjednačiti. Nakon kornera Kaan Ayhan je glavom proslijedio loptu do Buraka Yılmaza, koji volejom sa pet metara puca iznad gola.

Aaron Ramsey ponovno je bio u šansi u 58. minuti, ali turski golman obranio je i taj pokušaj.

No, u 61. Gareth Bale je iz penala, kojeg je sam izborio, mogao potvrditi pobjedu Walesa, ali je poslao loptu preko gola. Zbog toga Velšani su morali strahovati jer u zadnjih deset minuta Turci su opsjedali njihov gol i 88. minuti mogli su izjednačiti. Nakon kornera Merih Demiral je pucao glavom, a golman Ward odlično je obranio.

Nakon toga Velšani su upropastili dva kontranapada, ali u sudačkoj nadoknadi (90+5) branič Connor Roberts zabija za 2-0, a asistent je opet bio Gareth Bale.

U ovoj skupini večeras igraju Italija i Švicarska. Wales vodi u grupi s četiri boda iz dvije utakmice i na pragu je plasmana u osminu finala. Italija ima tri boda, Švicarska jedan, dok je Turska s dva poraza i gol-razlikom 0-5 u vrlo teškoj situaciji.