VIDEO Je li ovo najčudniji pogodak ove sezone?

Nogomet 03. pro 202108:19 0 komentara
Arsenal, Manchester United, Emils Smith Row, Marcus Rashford
REUTERS/Phil Noble

Manchester United je na svom Old Traffordu slavio protiv Arsenala 3-2 u okviru 14. kola Premier lige.

Arsenal je do prednosti došao u 13. minuti, a strijelac je bio Emil Smith Row. No, njegov pogodak izazvao je žustru raspravu. Jedni smatraju da je pogodak bio regularan, a drugi navode da gol nije smio biti priznat.

Naime, nakon što je Arsenal izveo korner, Fred je nagazio svog vratara De Geu koji se srušio na pod.

VEZANA VIJEST

Sudac Martin Atkinson nije zaustavio igru, a gostujuća momčad nastavila je akciju koju su okrunili pogotkom preko mladog Engleza i došli do prednosti.

Igrači Uniteda burno su reagirali i tražili su da se pogodak poništi. No, sudac je smatrao da je situacija bila čista i priznao je pogodak gostima. Spornu situaciju možete pogledati OVDJE.

Gary Lineker, bivši engleski reprezentativac koji trenutno radi kao sportski komentator na BBC-ju smatra da je pogodak ispravno priznat.

“Neobično i nesretno, ali nije uopće upitno da je gol Arsenala bio regularan”, naveo je.

United je do izjednačenja došao na samom kraju prvog poluvremena, a zabio je Bruno Fernandes. Domaći sastav do prekoreta je došao u 52. minuti kada je Cristiano Ronaldo tabio svoj 800. gol u karijeri.

No, njihovo slavlje nije dugo trajalo jer je Martin Odegaard poravnao rezultat samo dvije minute kasnije. Ipak, desetak minuta kasnije Odegaard je napravio prekršaj u svm kaznenom prostoru nakon čega je dosuđen jedanesterac za domaću momčad.

Ronaldo je bio siguran s bijele točke i tako postavio ukupnih 3-2. Nakon ove pobjede, United je na 7. mjestu s ukupno 21 bodom. Arsenal ima dva boda više i nalazi se na 5. mjestu.