VIDEO Ibrahimović na travnjak došao s kubankom i šampanjcem. Pogledajte reakcije

Nogomet 23. svi 202208:17 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Milan je nakon 11 godina osvojio naslov talijanskog prvaka. Već u prvom poluvremenu utakmice posljednjeg, 38. kola Serie A vodili su 3:0 protiv Sassuola dvama golovima Oliviera Girouda i jednim Francka Kessieja i tako odgovorili na pitanje kome će pripasti prvo mjesto.

Zlatan Ibrahimović taj posljednji naslov s milanskim klubom osvojio je i 2011. godine. Vratio se u klub, protiv Sassuola ušao u 72. minuti i kao 40-godišnjak uzeo svoj sedmi naslov Serie A, računaju li se i oni s Juventusom u aferi Calciopoli. U ovom je sudjelovao s osam golova i tri asistencije.

Nakon utakmice pobrinuo se za show. Na travnjak stadiona i u proslavu titule zakoračio je s cigarom u ustima i pjenušcem u rukama.

Upitno je je li utakmica protiv Sassuola bila i posljednja koju je Ibrahimović odigrao u svojoj karijeri. Ugovor mu vrijedi do kraja lipnja, što znači da mu možda slijedi i mirovina, a možda i nova igračka godina ili direktorska uloga u Milanu, prenosi Index.

“Ako se budem osjećao dobro fizički, nastavit ću igrati. Kad sam na terenu, pravim razliku”, poručio je napadač koji je ove sezone zabio osam golova u 1167 minuta, prenosi Index. Trofej je posvetio Minu Raioli, svom agentu koji je nedavno preminuo.

“Ovo je za Raiolu. Htio me vidjeti u Milanu, rekao mi je da mogu spasiti klub i vratiti ga na najviši nivo. Što bi mi savjetovao? Da igram još 10 godina i uzmem što više love.”