Talijanski mediji: Ovo je autogol godine

Nogomet 20. stu 202111:57 0 komentara
Screenshot YouTube

Alessio Grea, kapetan momčadi Ghivizzana, proslavio se spektakularnim autogolom u utakmici protiv Correggesea u talijanskoj Serie D. Zabio je kasnije i u protivničku mrežu, ali njegovi su ipak izgubili.

Kapetan Ghivizzana u 35. minuti utakmice protiv Correggesea prošli vikend pokušao je očistiti loptu koju je promašio njegov golman, a on je napravio još goru stvar.

Efektno ju je zakucao u svoju mrežu, a najbliži protivnički igrač bio je barem pet metara daleko. Talijanski portal Icaro Sport, koji je objavio snimku, već je taj potez proglasio kandidatom za autogol godine.

Grea se hvatao za glavu i nije mogao vjerovati što je napravio, kao ni suigrači. Uspio je donekle popraviti dojam tako što je osam minuta prije kraja zabio za izjednačenje, ali u nadoknadi je Correggese zabio za pobjedu 2-1 pa je Ghivizzano ostao zakucan na dnu ljestvice, pišu 24 sata.