Serie A: Napoli teško prošao Salerno

Nogomet 31. lis 202120:58 > 22:00 0 komentara
ALBERTO PIZZOLI / AFP / Ilustracija

U 11. kolu talijanske Serie A Napoli je ostvario novu pobjedu, jubilarnu desetu ove sezone. S 1:0 je pobijedio Salernitanu u gostima.

Vrlo teško je Napoli osvojio tri boda kod pretposljednje momčadi na ljestvici koja je u ovom ogledu upisala osmi poraz u sezoni. Utakmicu je odlučio Piotr Zielinski koji je u 61. minuti postigao jedini pogodak.

Inače, dvoboj je bio vrlo napet pa su oba sastava kraj dočekali s desetoricom. Prvo je u 69. minuti isključen domaći igrač Kastanos, dok je sedam minuta kasnije crveni karton zaradio i igrač Napolija Koulibaly.

Bila je ovo osma prvenstvena utakmica u sezoni u kojoj Napoli nije primio pogodak te je opet samostalno na vrhu ljestvice.

Nedjeljni junak bio je Dušan Vlahović koji je postigao sve pogotke u pobjedi Fiorentine protiv Spezije od 3-0 i proboj na sedmo mjesto ljestvice. Inače, Vlahović je došao do brojke od osam prvenstvenih pogodaka ove sezone te je trenutačno na diobi drugog mjesta ljestvice strijelaca.