Real Madrid pobijedio Atalantu uz asistenciju Modrića

Nogomet 25. velj 202108:08 0 komentara
luka modrić, nogomet, real madrid
OSCAR DEL POZO / AFP

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Real Madrid je u Bergamu pobijedio Atalantu sa 1-0 nakon što je domaćin od 17. minute igrao s igračem manje.

Pogodak odluke zabio je Ferland Mendy u 86. minuti na asistenciju Luke Modrića.

Ipak, ključni trenutak utakmice dogodio se u 17. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Remo Freuler. Švicarski veznjak je na rubu kaznenog prostora srušio Mendyja, a po mišljenju njemačkog suca Tobiasa Stielera to je bio prekršaj za crveni karton.

Sudac je procijenio da se Mendy nalazio u izglednoj prilici za gol i pokazao je izravni crveni karton. Domaći igrači su žustro protestirali, ali Stieler je ostao pri svojoj odluci.

Real je u Bergamo stigao bez “pola” momčadi. Zinedine Zidane nije mogao računati na Benzemu, Carvajala, Marcela, Hazarda, Militaoa, Odriozolu, Ramosa, Rodryga i Valverdea i klupu je morao popuniti s igračima iz omladinskog pogona.

S druge strane Gian Piero Gasperini nije imao većih problema s izostancima. Atalanta je dobro ušla u susret, no domaćine je presjeklo rano isključenje.

Nakon toga “Kraljevski klub je preuzeo konce igre. Prvu priliku gosti su imali u 25. minuti, kada je Nacho odlično probio po lijevoj strani, ali je loše pucao.

U 38. minuti zaprijetio je i Isco, no njegov je udarac blokiran. Domaćin je najbolju priliku u prvom dijelu imao u 41. minuti kada je Luis Muriel dobro pucao s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla pored lijeve stative.

U posljednjim trenucima prvog dijela sjajnu priliku imao je i Casemiro, ali je domaći vratar Pierluigi Gollini fantastično reagirao.

Real je nastavio s dominacijom i u nastavku, no Atalanta se dobro branila sve do same završnice.

U 64. minuti zaprijetio je i Luka Modrić, ali je pucao preko gola, dok je šest minuta kasnije Asensio loše izveo slobodni udarac iz izgledne pozicije.

Trenutak odluke dogodio se u 86. minuti. Modrić je dodao Mendyju koji je opalio sa 20-tak metara i sjajno pogodio za 1-0.

Modrić je od prve minute dirigirao Realovom igrom, dok je Mario Pašalić za Atalantu zaigrao od 30. minute. Boško Šutalo nije ulazio u igru.

Zanimljivo, bila je to 77. Realova europska utakmica protiv nekog talijanskog kluba, dok je Atalanta tek treći put igrala protiv španjolskih klubova u Europi, a prve dvije je dobila lani protiv Valencije u osmini finala LP.

Uzvratna utakmica je 16. ožujka u Madridu.