Real Madrid i Barcelona izborili osminu finala Kupa

Nogomet 06. sij 202207:08 0 komentara
Pau BARRENA / AFP, Ilustracija

Španjolski nogometni velikani Real Madrid i Barcelona izborili su plasman u osminu finala Kupa kralja, dok se za iznenađenje pobrinuo trećeligaš Atletico Baleares izbacivši Celtu Vigo sa 2-1.

“Kraljevski klub” je na gostovanju pobijedio trećeligaša Alcoyano sa 3-1.

Domaćin je dobro držao do posljednjih 15 minuta, kada je Real s dva gola prelomio utakmicu. Real je poveo u 39. minuti, a pogodak je postigao Eder Militao. Izjednačio je Daniel Vega u 66. minuti, no “Los Blancosi” su do kraja utakmice otklonili sve dvojbe s dva gola. Za 2-1 je zabio Marco Asensio u 76. minuti, a dvije minute kasnije Jose Juan je pogodio vlastitu mrežu.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić dobio je poštedu.

Barcelona je daleko teže nego što se očekivalo izborila 2-1 pobjedu na gostovanju kod trećeligaša Linaresa.

Domaćin je poveo 19. minuti golom Huga Diaza i sve do 63. minute je držao vodstvo. Izjednačio je Ousmane Dembele u 63. minuti, a šest minuta kasnije rezultat je okrenuo Ferran Jutgla. Barca je okrenula rezultat tek nakon što je Xavi uveo u momčad Dembelea, Piquea i Frenkieja de Jonga.

Za iznenađenje se pobrinuo trećeligaš Atletico Baleares koji je sa 2-1 porazio Celtu Vigo.

Oba gola za domaćine zabio je Manel Martinez (17, 76), dok je za goste iz Viga zabio Brais Mendez (67).

Real Betis je bez većih problema na gostovanju porazio drugoligaša Valladolid sa 3-0, a strijelci su bili William Carvalho (24), Nabil Fekir (27) i Borja Iglesias (50).

Real Sociedad je u Leganesu savladao istroimenog člana Segunde sa 3-2. Baskijci su na poluvremenu vodili sa 2-0 golovima Alexandera Isaka (9) i Mikela Oyarzabala (43), ali se Leganes uspio vratiti golovima Juana Munoza (60, 74).

Ipak, Sociedad je stigao do pobjede golom Oyarzabala iz kaznenog udarca  u 74. minuti.

U četvrtak je na rasporedu još sedam susreta, pri čemu Sevillu očekuje gostovanje kod drugoligaša Real Zaragoze, dok će Atletico Madrid gostovati kod trećeligaša Rayo Majadahonda.