PSG i Liverpool očekivano u četvrtfinalu Lige prvaka

Nogomet 11. ožu 202107:31 0 komentara
JAVIER SORIANO / AFP, Ilustracija

Aktualni prvaci Engleske i Francuske, Liverpool i Paris Saint-Germain, očekivano su se plasirali u četvrtfinale Lige prvaka. Liverpool je, kao i u prvoj utakmici na Puskas Areni svladao RB Leipzig s 2-0 te s ukupnih 4-0 osigurao prolaz, a PSG-u je i domaćih 1-1 protiv Barcelone bilo dovoljno za potvrdu pobjede 4-1 u dvoboju odigranom na Camp Nou.

Za LIverpool su ponovno strijelcili bili Mohamed Salah i Sadio Mane, a pobjedu svojoj momčadi su donijeli golovima u 70. i 74. minuti.

PSG je na Parku prinčeva poveo u 31. minuti pogotkom Kyliana Mbappea iz kaznenog udarca, dok je za 1-1 pogodio Leo Messi u 37. minuti. Argentinac je u samoj završnici prvog poluvremena propustio iskoristiti jedanaesterac za vodstvo, kad je njegov udarac obranio Keylor Navas, najbolji igrač PSG-a u uzvratu.

Preostala četiri kluba, uz Borussiju Dortmund, Porto, Liverpool i PSG, koja će se 19. ožujka naći u ždrijebu četvrtfinala Lige prvaka doznat ćemo sljedećeg utorka (16.3.) i srijede (17.3).

U utorak će Manchester City protiv Borussije Moenchengladbach braniti prednost 2-0 iz prve utakmice, također odigrane na neutralnom terenu u Budimpešti, a Real će u Madridu protiv Atalante startati s prednošću 1-0 iz Bergama.

U srijedu će Bayern u Muenchenu braniti uvjerljivih 4-1 iz rimskog dvoboja s Laziom, dok će Chelsea na Stamford Bridgeu protiv Atletico Madrida pokušati sačuvati gol prednosti (1-0) iz utakmice odigrane na neutralnom terenu u Bukureštu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.