Prva HNL: Rijeka preokretom do pobjede protiv Varaždina

Nogomet 16. svi 202117:07 0 komentara
Slavko Midzor/PIXSELL/Ilustracija

U susretu 35. kola Prve HNL Rijeka je na gostovanju pobijedila Varaždin sa 3-2 načinivši korak bliže prema plasmanu u Europu, dok je Varaždin sve bliže padu u niži rang natjecanja.

Bila je to iznimno važna utakmica za oba sastava. Domaćinu su trebali bodovi kako bi se udaljili s dna ligaške ljestvice, dok je Rijeka trebala pobjedu kako bi ostala u igri za plasman u Europu.

Varaždin bi pobjedom preskočio Istru 1961 i Lokomotivu te se izjednačio sa Slaven Belupom uoči posljednjih 90 minuta sezone. S druge strane Rijeka je lovila pobjedu kojom bi se približila Gorici na bod zaostatka, ali i pobjegla Hajduku na +4.

Poveo je domaćin, ali na koncu su ipak se radovali gosti.

Varaždin je krenuo napadački svjestan da nema što čekati. Prvu veliku priliku domaćin je imao u 17. minuti nakon što je Velkovski pogriješio u svome šesnaestercu. Varaždin je imao dvije odlične situacije, ali oba udarca završila su u riječkom bloku.

U 26. minuti zaprijetio je Elezi, ali je loše pucao. Bolju igru domaćin je okrunio vodstvom u 34. minuti, a najzaslužniji za pogodak je bio gostujući branič Luka Capan koji je pogriješio odigravši povratnu loptu. Htio je dodati Velkovskom, ali je gurnuo u prostor Obregonu, a kolumbijski napadač je mirno zabio pored Nevistića za 1-0.

Rijeka u prvom poluvremenu nije pokazala ništa, no gosti su u nastavak ušli daleko odlučniji i konkretniji. I u 62. minuti uspjeli su izjednačiti. Pavičić je ubacio iz kornera, a Menalo zabio glavom za 1-1. Samo pet minuta kasnije gosti su imali novi korner, Pavičić je ponovo ubacio, Horkaš otišao u prazno, a Capan u gužvi poentirao.

U 79. minuti Rijeka je zabila i treći gol nakon što je Drmić lijepo prošao po desno strani kaznenog prostora i pogodio suprotni kut za 3-1.

Tračak nade za Varaždin stigao je u 84. minuti. Sjajno je ubacio Postonjski iz slobodnog udarca, a najbolje se snašao Novoselec koji je u padu smanjio na 3-2.

U 90. minuti domaćin je mogao i do izjednačenja, Obregon je prošao po desnoj strani i uposlio Bobana koji je pucao, ali je Eskoval blokirao njegov udarac.

Rijeka sada ima 58 bodova, bod manje od trećeplasirane Gorice koju večeras očekuje susret protiv prvaka Dinama. Hajduk na petom mjestu ima četiri boda manje od Rijeka, ali i susret manje protiv Šibenika.

Varaždin je ostao na začelju sa 28 bodova, bod manje od Istre, Lokomotiva ima 30, a Slaven Belupo 31 bod.