Premier liga: Liverpool pobijedio Arsenal i došao Cityju na bod minusa

Nogomet 17. ožu 202207:56 0 komentara
REUTERS/David Klein

U zaostaloj utakmici 27. kola engleske Premier lige nogometaši Liverpoola su u Londonu svladali Arsenal s 2-0 čime su se posve približili vodećem Manchester Cityju.

Sada kada imaju isti broj odigranih utakmica Liverpool za Cityjem zaostaje samo jedan bod.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika s obje strane premda je nešto bolji dojam ostavio Arsenal koji je i češće bio pred suparničkim vratima. Na startu drugog dijela domaći su igrači postali još odlučniji, a fantastičnu je šansu imao Odegaard, ali je sjajno reagirao Alisson.

I onda je utakmica odlučena unutar samo devet minuta. Prvo je Diogo Jota zabio u 54. minuti za 1-0 gostiju, a već u 62. je bilo 2-0 kada je strijelac bio Roberto Firmino. Inače, Brazilac je samo nekoliko minuta ranije zamijenio Jotu na terenu. Mogao je Arsenal i u završnoj fazi dvoboja doći do pogotka (Martinelli), ali i to su gosti preživjeli u srijedu navečer na Emirates stadionu.

Bila je ovo deveta ligaška pobjeda u nizu Liverpoola, a u tih devet utakmica ‘redsi’ su ostvarili razliku pogodaka 23-2!

Podsjetimo kako su ranije nogometaši Tottenhama pobijedili u gostima Brighton 2-0, u zaostalom susretu 16. kola, čime su produbili krizu te momčadi. Krajem prvog poluvremena Tottenham je poveo, a u 37. minuti je strijelac bio Argentinac Cristian Romero. Utakmicu je, pak, u 57. zaključio Harry Kane koji je postavio konačnih 2-0.

Brighton je tako upisao već šesti prvenstveni poraz u nizu, a bila mu je ovo već peta utakmica, u tom razdoblju, kako nije postigao pogodak. Tottenham se popeo na sedmo mjesto ljestvice, dok je Brighton ostao trinaesti.