Ovo su četiri opcije za Hrvatsku bez Perišića

Nogomet 27. lip 202108:23 1 komentar
Luka Stanzl/PIXSELL

Ivan Perišić zaražen je koronavirusom, objavio je HNS noćas nešto nakon ponoći. To je ogroman hendikep za Hrvatsku dan prije utakmice osmine finala Eura protiv Španjolske.

Ovakav rezultat Perišićevog testa znači da sljedećih deset dana mora provesti u izolaciji. Tako, naravno, propušta utakmicu prve nokaut-runde, ali ako Hrvatska i prođe, Perišić bi mogao zaigrati tek u finalu.

Hrvatska dakle mora proći Španjolsku bez najboljeg strijelca na Euru, koji je u tri utakmice postigao dva ključna gola, za 1:1 protiv Češke te za potvrdu pobjede 3:1 protiv Škotske. Osim toga, Perišić je protiv Škotske i namjestio Vlašićev gol.

Konačno, Perišić je uz Luku Modrića i Matea Kovačića najbolji igrač Hrvatske na EP-u, njen spasitelj.

Dalić sada mora dostojno zamijeniti ključnog igrača koji je Hrvatskoj nezamjenjiv, piše Index.

Ima četiri zamjenske opcije za lijevo krilo.

Ante Rebić tu poziciju jako dobro igra u Milanu. Svakako bolje nego kao istureni napadač, što je mjesto na kojem je Dalić neuspješno pokušavao s njim u prve dvije utakmice Eura. U posljednjoj utakmici skupine ušao je posljednjih desetak minuta upravo umjesto Perišića, dakle kao zamjensko lijevo krilo.

Josip Brekalo je još jedan igrač čija je to prirodna pozicija. Dalić ga je na njoj iskušao protiv Češke, kada je Perišić igrao na desnoj strani. Međutim, Brekalo je odigrao tako da je zamijenjen na poluvremenu. Osim toga, dobio je 20 minuta protiv Engleske, dok protiv Škotske nije igrao.

Luka Ivanušec je bio igrač koji je protiv Češke ušao umjesto Brekala. Premda mu je primarna pozicija odmah iza napadača, Ivanušec može igrati na oba ofenzivna boka. Na Euru je upravo tamo dobio poluvrijeme protiv Češke i posljednjih 15 minuta protiv Škotske.

Mislav Oršić je zadnji po hijerarhiji u reprezentaciji na ovom mjestu premda je iza njega sezona života u Dinamu. U tri utakmice na Euru nije dobio ni minute, a dva puta ga Dalić nije niti uvrstio među rezerve. Podsjećamo, Oršić je upravo nadirući s lijeve strane zabio hat-trick Tottenhamu u Europa ligi.