OM izvukao bod protiv Bordeauxa s dva igrača manje

Nogomet 15. velj 202107:09 0 komentara
nogomet, nogometaš, nogometno igralište, branka, branič
Unsplash (ilustracija)

U posljednjem susretu 25. kola francuskog nogometnog prvenstva Bordeaux i Marseille su odigrali 0-0 premda su gosti od 59. minute igrali s dva igrača manje.

Marseille niti nakon 44 godine nije uspio pobijediti u Bordeauxu, no ovoga puta barem nije izgubio premda je posljednjih pola sata igrao s dva igrača manje.

Zadnju pobjedu OM je u Bordeauxu upisao u listopadu davne 1977. godine i od tada čeka na trijumf u gradu na rijeci Garrone. Ovoga puta gosti se mogu radovati i jednom bodu nakon što su u 55. i 59. minuti ostali bez Argentinaca Leonarda Balerdija i Daria Benedetta.

No, sve je moglo biti drugačije da Valere Germain u 54. minuti nije uprskao zicer. U kontri je Bordeaux došao u priliku, no Balerdi je kao zadnji igrač obrane rukama oborio Remija Oudina i zaradio crveni karton.

Samo četiri minute kasnije na “hlađenje” je morao i Benedetto nakon oštrog prekršaja nad Laurentom Koscielnyjem.

Do kraja susreta domaćin je pritiskao, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti Stevea Mandandu.

Za Bordeaux je do 38. minute igrao Toma Bašić no tada je zamijenjen zbog problema s mišićem, dok Duje Ćaleta-Car nije zaigrao za goste zbog ozljede.

Niti u preostalih šest nedjeljnih susreta 25. kola nije slavio niti jedan domaćin, tek su Monaco i Lille osvojili po bod.

Lille je kod kuće odigrao 0-0 protiv Bresta, no i jedan bod je Lilleu bio dovoljan da preuzme vrh ljestvice.

Očekivala se pobjeda domaćina, međutim obračun protiv suparnika sa sredine tablice nije završio prema njihovim željama. Brest se sjajno branio i uspio je iščupati bod. Domagoj Bradarić nije nastupio za Lille.

Monaco je odigrao 2-2 protiv Lorineta izjednačivši golom u trećoj minuti sudačke nadoknade. Lorinet je vodio 1-0 i 2-1, no momčad Nike Kovača je ipak uspjela izvući bod. Oba gola za Monaco zabio je Wissem Ben Yedder (48-11m, 90+3), dok je dvostruki strijelac za Lorient bio Terem Moffi (8-11m, 62).

Moffi je u osmoj minuti iz jedanaesterca doveo Lorient u vodstvo, Ben Yeder je izjednačio u 48. minuti, također iz kaznenog udarca, da bi nigerijski napadač u 62. minuti doveo Lorient u novu prednost. Kada se već činilo kako će gosti do tri boda, Ben Yedder je u trećoj minuti nadoknade zabio svoj 13. gol ove sezone za konačnih 2-2.

Momčad iz Kneževine je ovim rezultatom prekinula niz od sedam uzastopnih poraza, ali i produžila niz bez poraza na 10 kola. S druge strane Lorient je produžio niz bez poraza na pet kola.

Nantes je na gostovanju pobijedio Angers sa 3-1, Nimes je porazio Dijon sa 2-0, St Etienne je istim rezultatom bio bolji od Rennesa, dok je Strasbourg porazio Metz sa 2-1.

Već nakon šest minuta igre Nantes je vodio 2-0 protiv Angersa golovima Simona (4) i  Louze (7-11m). Mangani je smanjio u 33. minuti iz jedanaesterca, no sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Bamba u 86. minuti.

Mateo Pavlović nije igrao za domaći sastav.

Lille je nakon utakmice bez golova preuzeo vodstvo na ljestvici sa 55 bodova. Ima bod prednosti u odnosu na drugoplasirani PSG koji je u subotu pobijedio Nicu sa 2-1.

Trećeplasirani Lyon ima 52 boda, dok je Monaco četvrti sa 49 bodova. Marseille je deveti, a Bordeaux na 11. mjestu.