Neobičan gol Messija, prekinut pobjednički niz Brazila

Nogomet 11. lis 202108:00 0 komentara
Edilzon Gamez / POOL / AFP / ilustracija

U južnoameričkim nogometnim kvalifikacijama za SP 2022. u nedjelju je prekinut stopostotni niz Brazila, a u derbiju kola u Buenos Airesu je Argentina svladala Urugvaj sa 3-0.

Argentina je povela neobičnim golom Lionela Messija u 38. minuti. On je sa oko 35 metara prebacivši braniče Urugvaja uputio loptu u kazneni prostor prema svom napadaču Nicolasu Gonzalezu, koji ju je promašio kao i istrčali vratar Fernando Muslera i tako je lagano putujuća lopta ušla u mrežu.

Šest minuta kasnije Rodrigo De Paul pogađa za vodstvo Argentine 2-0, a konačnih 3-0 postavio je Lautaro Martínez (62).

Brazil je do sada imao stopostotni niz, devet pobjeda u isto toliko susreta, a prekinut je u gostima u Kolumbiji u utakmici koja je završila 0-0.

Brazil je na vrhu poretka sa 28 bodova, a slijedi Argentina sa 22, s tim da obje momčadi imaju utakmicu manje. Ekvador i Urugvaj imaju po 16 bodova, a petoplasirana Kolumbija 15.  Četiri reprezentacije idu direktno na SP, dok će peta u dodatne kvalifikacije.

Rezultati:
Bolivija – Peru 1-0 (Ramiro Vaca 82)
Venezuela – Ekvador 2-1 (Darwin Machis 45+1, duard Bello 64/ Enner Valencia 37-PEN)
Kolumbija – Brazil 0-0
Argentina – Urugvaj 3-0 (Lionel Messi 38, Rodrigo De Paul 44, Lautaro Martínez 62)
Čile – Paragvaj 2-0 (Ben Brereton 68, Mauricio Isla 72)’