Marseille i PSG odigrali bez golova, odličan nastup Ćaleta-Cara

Nogomet 24. lis 202122:53 0 komentara
Ilustracija / BORIS HORVAT / AFP

U posljednjem susretu 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille i PSG su pred 65.000 gledatelja na stadionu Velodrome odigrali bez pogodaka.

OM je imao više boljih prilika, a od 57. minute i igrača više, nakon što je isključen Achraf Hakimi, ali nije uspio zatresti mrežu pariškog sastava. Za Marseille je cijeli susret odlično odigrao hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car.

U prvom poluvremenu najviše posla imao je VAR. Prvi put uključio se u 14. minuti kada je Neymar pucao, a Lual Peres skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Međutim, pogodak Parižana je poništen jer je Neymar bio u minimalnom zaleđu. Šest minuta kasnije i domaćinu je poništen pogodak.

Pol Lirola je ubacio s desne strane, a Milik lijepo pogodio za vodstvo domaćina. Međutim, VAR je signalizirao zaleđe španjolskog veznjaka. Do kraja poluvremena Lionel Messi je imao dvije lijepe prilike, u 28. minuti njegov je udarac obranio Pau Lopez, a u 43. je Argentinac pucao pored gola.

U 54. minuti ponovo je na sceni bio VAR. OM je izveo brzu kontru, Under je krenuo prema golu, a kao posljednji igrač obrane oborio ga je Hakimi. Sudac Bastien je prvo presudio igranje rukom domaćeg igrača, međutim nakon intervencije VAR-a promijenio je odluku i isključio gostujućeg braniča.

S igračem više OM je u 65. minuti imao sjajnu priliku za vodsto, Payet je ubacio, no Rongier je pucao pored gola. U 77. minuti i Konrad de La Fuente se našao u sjajnoj situaciji, posve sam na drugoj stativu, no slabo je pucao.

U ranije odigranom susretu Monaco, kojeg vodi Niko Kovač, je pobijedio Montpellier sa 3-1 upisavši četvrtu pobjedu u posljednjih pet kola.

Monaco je poveo u 12. minuti preko Kevina Vollanda, a pet minuta kasnije Wissam Ben Yedder je zabio za 2-0. Gelson Martins je u 61. povisio na 3-0, da bi Teji Savanier smanjio iz kaznenog udarca u 81. minuti.

Pobjedu je ostvario i Rennes protiv Strasbourga sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Naif Aguerd u 82. minuti na asistenciju Lovre Majera.

Bivši veznjak zagrebačkog Dinama ušao je u igru u 78. minuti, a četiri minute kasnije je asistirao za pobjedu.

Lens je bio uvjerljiv protiv Metza i pobjedom 4-1 vratio se na drugo mjesto na ljestvici.

Dva gola je zabio Said (14, 37), a po jednog Ganago (83) i Frankowski (90), dok je za goste zabio de Preville (33).

Nica je pobijedila Lyon sa 3-2 premda su gosti do 80. minute vodili sa 2-0. “Lavovi” su poveli u 35. minuti golom Karla Toka Ekambija, a na 2-0 je povisio Houssem Aouar u 68. minuti.

Gosti su do 80. minute držali dva gola prednosti, no u posljednjih 10 minuta sve su prosuli. U 81. minuti je smanjio Youcef Atal, a četiti minute kasnije Lyon je ostao s igračem manje nakon što je isključen Tino Kadewere.

Izjednačio je Andy Delort u 89. minuti iz kaznenog udarca, a u drugoj minuti nadoknade Evann Guessand je zabio za 3-2 i veliki preokret.

Na ljestvici vodi PSG sa 28 bodova, Lens je drugi sa šest bodova manje, Nica ima 19, a Marseille i Rennes po 18 bodova.

REZULTATI:

Marseille – PSG 0-0
Nica – Lyon 3-2 (Atal 81, Delort 89-11m, Guessand 90+2 / Toko Ekambi 35, Aouar 68)
Lens – Metz 4-1 (Said 14, 37, Ganago 83, Frankowski 90 / de Preville 33)
Lorient – Bordeaux 1-1 (Laporte 76 / Elis 46)
Reims – Troyes 1-2 (Abdelhamid 6 / Balde 41, Chavalerin 65)
Rennes – Strasbourg 1-0 (Aguerd 82)
Monaco – Montpellier 3-1 (Volland 12, Ben Yedder 17, Martins 61 / Savanier 81-11m)