Liverpool sve dalje od obrane naslova

Nogomet 04. velj 202108:22 0 komentara
PAUL ELLIS / AFP/ ilustracija

Engleski nogometni prvak Liverpool sve je dalje od obrane naslova, u susretu 22. kola izgubio je na svom Anfieldu od Brighton and Hove Albiona sa 0-1 (0-0) pa sada zaostaje čak sedam bodova za vodećim Manchester Cityjem uz jedan odigran susret više.

Liverpool je ponovno bio napadački sterilan protiv momčadi koja se odlučila braniti svim sredstvima, a početkom nastavka Brightonu je uspio i jedan protunapad kojega je sretno i spretno u pogodak pretvorio Alzate.

Ovom pobjedom Brighton je skočio na 15. mjesto sa 24 boda, 10 više od zone ispadanja. Liverpool je, pak, četvrti sa 40 bodova, uz Manchester City ispred njega su i Manchester United sa 44 te Leicester City sa 42 boda.

Srijeda je u Premier ligi u potpunosti pripala gostima koji su slavili u svih pet susreta.

Manchester City je do devete su uzastopne prvenstvene pobjede stigao svladavši kao gost Burnley sa 2-0 (2-0). Susret je usmjeren ka pobjedi Cityja već u 3. minuti kada je inače pouzdani domaći vratar Pope propustio uhvatiti ne pretežak Bernarda Silve, a na odbijenu lopto odlično je reagirao Gabriel Jesus te glavom pogodio mrežu. Kada je Sterling u 38. minuti iskoristio dodavanje Gundogana za povećanje prednosti na 2-0 bilo je jasno kako će City osvojiti nova tri boda.

Leicester Cityja je kao gost sa 2-0 (2-0) bio bolji od Fulhama. Kao i City, i Leicester je sve riješio u prvih 45 minuta, a sjajni asistent kod oba gola bio je Maddison. On je u 17. minuti odličnim ubačajem pogodio u glavu Iheanacha koji je doveo “lisice” u vodstvo, da bi se u 44. minuti poigrao s čitavom obranom domaćih prije no što je najslađi dio posla prepustio Jamesu.

West Ham United je zadržao peto mjesto na ljestvici 3-1 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Aston Ville, a sjajan debi u dresu “čekićara” imao je Jesse Lingard koji je postigao dva pogotka. Ipak, mrežu Ville “načeo” je Souček u 51. minuti nakon lijepe asistencije Benrahme. Samo pet minuta potom Lingard je povisio na 2-0 na dodavanje Antonija. Nadu domaćima u pozitivan rezultat vratio je Watkins u 81. minuti iskoristivši lucidno proigravanje Grealisha, no samo dvije minute potom ponovno je Antonio bio dodavač, a Lingard strijelac za West Ham.

Peti West Ham sada ima 38 bodova, dva više uz dvije utakmice više od šestog Evertona koji je u srijedu kao gost svladao Leeds United sa 2-1 (2-0), dok je Aston Villa deveta sa 32 boda i dvije utakmice manje.

U Leedsu je Everton stigao do prednosti od 2-0 u prvih 45 minuta golovima Sigurdssona (9) i Calvert-Lewina (41), da bi u nastavku poraz Leedsa ublažio Raphinha (48). Leeds je tako ostao 11. sa 29 bodova.

REZULTATI 22. KOLA

Utorak:
Sheffield United – West Bromwich Albion 2-1 (Bogle 56, Sharp 73 / Phillips 41)
Wolverhampton Wanderers – Arsenal 2-1 (Ruben Neves 45+5-11m, Joao Moutinho 49 / Pepe 32)
Manchester United – Southampton 9-0 (Wan-Bissaka 18, Rashford 25, Bednarek 34-ag, Cavani 39, Martial 69, 90, McTominay 71, Bruno Fernandes 87-11m, James 90+3)
Newcastle United – Crystal Palace 1-2 (Shelvey 2 / Riedewald 21, Cahill 25)