Liga kup: Chelsea bolji od Tottenhama

Nogomet 06. sij 202207:17 0 komentara
Reuters/Peter Cziborra

U prvom susretu polufinala engleskog nogometnog Liga kupa Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Tottenham sa 2-0.

“Bluesi” su do pobjede stigli golom Kaija Havertza u petoj minuti, te autogolom braniča Spursa Bena Daviesa u 34. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea od 73. minute. Domaćin je bio oslabljen neigranjem N’Gola Kantea i Thiaga Silve koji su bili pozitivni na Covid objavili su iz kluba prije utakmice.

Uzvratni susret je 12. siječnja.

Prva utakmica polufinala između Arsenala i Liverpoola, koja se trebala igrati u četvrtak u Londonu, odgođena je zbog rasta broja zaraženih koronavirusom u sastavu Liverpoola.

“Redsi” su u utorak zatražili odgodu, a u srijedu je Engleska nogometna liga (EFL) tom zahtjevu i udovoljila.

Tako će se prva utakmica ovoga para igrati 13. siječnja u Liverpoolu, dok će se uzvrat igrati 20. siječnja u Londonu.