Kup Italije: Fiorentina preko Atalante do polufinala

Nogomet 10. velj 202221:09 0 komentara
nogomet, fudbal, igralište, teren, nogometna lopta, igrač, nogometaš, stadion, fudbaler
Unsplash / Ilustracija

Nogometaši Fiorentine plasirali su se u polufinale Kupa Italije pobijedivši Atalantu sa 3-2 u četvrtfinalnom dvoboju odigranom u Bergamu u četvrtak.

Poljak Krzysztof Piatek u 9. minuti je doveo Fiorentinu u vodstvo pogotkom iz kaznenog udarca. Izjednačio je Zappacosta u 30. minuti, a vodstvo Atalanti donio je Boga u 56. minuti. U 71. minuti domaći vratar Musso je obranio Piatekov udarac s bijele točke, ali je Poljak odbijenu loptu poslao u mrežu i izjednačio na 2-2.

U 79. minuti Fiorentina je ostala s igračem manje, jer je Lucas Martinez Quarta dobio drugi žuti karton. No, gosti su i brojčano inferiorni došli do pobjedničkog pogotka u trećoj minuti sučevog dodatka, a postigao ga je srbijanski branič Nikola Milenković.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi domaće momčadi, a zamijenjen je u 74. minuti.

Fiorentina će u polufinalu igrati protiv pobjednika dvoboja Juventus – Sassuolo koji započinje u 21 sat.

Drugi polufinalni par čine Milan i Inter.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.