Juventus i Napoli remizirali

Nogomet 07. sij 202207:00 0 komentara
juventus
Pixabay/Ilustracija

U dvoboju 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus i Napoli su u Torinu odigrali bez pobjednika 1-1, dok je u drugom derbiju kola Milan na  San Siru pobijedio Romu sa 3-1.

Napoli je poveo u 23. minuti preko Driesa Mertensa, a izjednačio je Federico Chiesa u 54. minuti.

Nakon torinskog izjednačenja, utakmica je do kraja ostala vrlo izjednačena i mogla se okrenuti na jednu ili drugu stranu.

Napoli zbog Covida i afričkog Kupa nacija nije mogao računati na sedam igrača (Koulibaly, Anguissa, Ounas, Osimhen, Malcuit, Meret, Fabian Ruiz) i trenera Spalletija, a problema je imao i Juve kojem su nedostajali Pinsoglio, Chiellini , Bonucci, Pellegrini i Kaio Jorge.

U drugom derbiju Milan je pobijedio Romu sa 3-1 približivši se vodećem Interu na bod zaostatka. “Rossoneri” su stigli do pobjede premda nisu mogli računati na čak deset igrača zbog koronavirusa i afričkog Kupa nacija.

Domaćin je poveo već u osmoj minuti golom Oliviera Girouda iz kaznenog udarca. Jedanaesterac je skrivio Tammy Abraham igrajući rukom, a sudac Daniele Chiffi je pokazao na bijelu točku nakon pregleda video snimke.

Samo devet minuta kasnije domaćin je i drugi put zatresao mrežu Ruija Patricija i to nakon velike pogreške gostujuće obrane.

Ibanez je neoprezno vraćao loptu svom vrataru, Giroud je presjekao loptu, pucao po golu i pogodio vratnicu, no Junior Messias je odbijanac pospremio za 2-0, da bi Roma u 41. minuti smanjila Abrahamovim golom.

Milan je bio korak do trećeg gola u 51. minuti kada je Brahim Diaz pucao s ruba šesnaesterca, ali je pogodio prečku. Gosti su u 74. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Rick Karsador, a minutu kasnije domaćin je još jednom pogodio okvir suparničkog gola, ovoga puta Alessandro Florenzi.

Milan je pobjedu potvrdio u 82. minuti kada je Rafael Leao zabio za 3-1. U posljednjim trenucima susreta Milan je mogao zabiti i četvrti gola nakon što je Gianluca Mancini skrivio kazneni udarac i pritom zaradio drugi žuti. Pucao je Zlatan Ibrahimović, ali je Rui Patricio obranio.

Ante Rebić nije nastupio za domaći sastav.

Unatoč brojnim izostancima zbog koronavirusa, Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, je na gostovanju pobijedila Speziju sa 2-1.

Tudor na gostovanju u La Speziji nije mogao računati na čak 10 igrača (Lorenzo Montipo, Alessandro Berardi, Giangiacomo Magnani, Mert Cetin, Diego Coppola, Marco Davide Faraoni, Gianluca Frabotta, Matteo Cancellieri, Danielsa Bessa, Antonino Ragu Bessa), no uspio je izboriti prvu pobjedu u zadnja četiri kola.

Na vratima je priliku dobio Ivor Pandur, Nikola Kalinić je ušao u igru u 71. minuti, dok je Boško Šutalo ostao na klupi.

Sve najzanimljivije dogodilo se u drugom dijelu. Gianluca Caprari je doveo goste u vodstvo u 59. minuti, a 11 minuta kasnije drugim golom na utakmici je povećao prednost Verone. Martin Erlić je u 85. smanjio na 1-2, no tri minute kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Kevin Agudelo.

Verona je sada deseta, dok je Spezija na 17. poziciji.

Lazio i Empoli su na Olimpicu odigrali sjajnu utakmicu koja je završila 3-3. Gosti su vodili 2-0 i 3-2, no Lazio je uspio iščupati bod usprkos promašenom jedanaestercu.

Empoli je sjajno ušao u susret i nakon svega osam minuta je vodio 2-0 golovima Nedima Bajramija (6-11m) i Szymona Żurkowskog (8). Ciro Immobile je smanjio u 14. minuti, a Sergej Milinković-Savić je u 66. izjednačio na 2-2.

Federico Di Francesco je u 75. vratio goste u prednost, a u 87. minuti Immobile je mogao izjednačiti iz kaznenog udarca, no nije uspio svladati Guglielma Vicaria. Ipak, u trećoj minuti nadoknade Milinković-Savić je drugim golom na  utakmici donio domaćinu bod. Toma Bašić nije nastupio za Lazio.

Sassuolo i Genoa su odigrali 1-1. Matti Destro je u šestoj minuti doveo goste u prednost, a izjednačio je Domenico Berardi u 55. minuti.

Milan Badelj je za Genou igrao cijeli susret.

Cagliari je na gostovanju pobijedio Sampdoriju sa 2-1, osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Domaćin je poveo u 18. minuti preko Manola Gabbiadinija, a rezultat su okrenuli Alessandro Deiola (55) i Leonardo Pavoletti (71).

U vodstvu je Inter sa 46 bodova i utakmicom manje, Milan na drugom mjestu ima 45 bodova, a Napoli je treći sa 40 bodova. Slijede Atalanta (38) i Juve (35).