Hajduk konačno uspio svladati Goricu

Nogomet 08. kol 202107:27 0 komentara
Matija Habljak/PIXSELL

U drugoj utakmici 4. kola Prve HNL Hajduk je u subotu u gostima pobijedio Goricu 3-1.

Hajduk je došao u vodstvo pogotkom Mlakara u 31. minuti, a Vuković je u sudačkom dodatku na kraju prvog poluvremena povećao na 2-0. Gorica smanjuje u 51. minuti, a strijelac je u 56. minuti Lovrić, no Hajduk podiže na 3-1 u 88. minuti zahvaljujući pogotku Marka Livaje.

Prvu priliku na utakmici ima Hajduk koji je u petoj minuti krenuo u kontranapad, četiri njegova igrača krenula su prema golu Gorice, ali Musa otklanja opasnost.

U 20. minuti prilika za Goricu,  Lovrić je ušao u kazneni prostor Hajduka i pokušao s desetak metara gađati daljnji kut Hajdukovog gola, ali nije bio precizan i nije bilo potrebe za Posavčevom intervencijom.

Minutu kasnije Hajduk Biukov centaršut došao je do gol crte, ali taj je pokušaj ubačaja domaći vratar Banić blokirao, . Nakon toga opet Hajduk u prilici, Lovrenčić je pucao, ali ravno u Banića. Lovrenčić opet ima priliku, s desne strane puca prema Janu Mlakaru, ali Jovičić je dobro reagirao i uzeo loptu.

Splićani u 27. minuti Splićani imaju slobodan udarac i to sa 17 m, puca Livaja, ali preko grede.

No pritisak Hajduka urodio je plodom, u 31. minuti Mlakar zabija za 1-0 iz neizgledne situacije, obrana Gorice se spetljala, a Mlakar se uspio probiti i pogoditi desnu stranu gola.

Gorica ima šansu u priliku u 40. minuti, Steenvoorden je nakon ubačaja Lovrića pucao sa sedam metara, ali je Posavac odbio loptu u gredu.

Hajduk povećava prednost na 2-0 u sudačkoj nadoknadi. Musa je pokušao izbaciti loptu, ali loše i Vuković je s dvadesetak metara opalio i lopta je završila pod gredom.

U drugom poluvremenu Gorica kreće s više pritiska. Lovrić je izveo slobodan udarac s dvadeset metara, ali visoko iznad Hajdukovog gola u 52. minuti.

Međutim, Gorica ipak uspijeva smanjiti na 2-1 u 56. minuti nakon što je Biuk izgubio loptu na 30 m od Hajdukovog gola, a Dieye ju je dobacio Lovriću koji puca u bliži kut i pogađa.

Livaja ima priliku da poveća prednost Hajduka u 81. minuti, zatresao je vratnicu Gorice nakon dodavanja Mlakara iz kaznenog prostora.

Ali onda ipak iz slične situacije Hajduk povećava svoju prednost na 3-1. U 87. minuti u kaznenom prostoru  Mlakar je dodao Livaji koji zabija za 3-1

Utakmicu na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici sudi Mario Zebec iz  Varaždina pred 1.576 gledatelja.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Hajduk ima sedam bodova i nalazi se na sedmom mjestu na ljestvici, dok je Gorica peta sa šest bodova. U ranije odigranom susretu Slaven Belupo i Šibenik su odigrali 1-1.