Engleske nogometašice s 8 – 0 razbile Norvežanke u drugom kolu EP-a

Nogomet 12. srp 202206:57 0 komentara
GLYN KIRK / AFP, Ilustracija

Nogometašice Engleske ostvarile su iznimno uvjerljivu pobjedu u drugom kolu skupine A Europskog prvenstva koje se održava u Velikoj Britaniji. S čak 8-0 Engleska je svladala Norvešku.

Već nakon prvog poluvremena Engleskinje su imale ogromnu prednost od šest pogodaka, dok su potom u nastavku smanjile pritisak na suparnice te je sve završilo uz 8-0. Bethany Mead je postigla tri pogotka, dva je dodala Ellen Toni White, dok su po jednom norvešku mrežu pogađale Stanway, Hemp i Russo.

U drugoj utakmici 2. kola skupine A nogometašice Austrije su u Southamptonu svladale Sjevernu Irsku s 2-0. Schiechtil je u 19. minuti dovela Austrijanke u vodstvo, dok je konačnih 2-0 postavila Naschenweng dvije minute prije kraja.

U izravnom dvoboju će Austrijanke i Norvežanke u posljednjem kolu odlučiti o tome koja će ekipa kao drugoplasirana iz ove skupine proći u drugi krug.

Na ljestvici Engleska ima šest bodova, Austrija i Norveška po tri, dok je Sjeverna Irska bez bodova.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.