Dinamo se vratio na vrh

Nogomet 30. lis 202119:27 0 komentara
Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama zasjeli su na vrh ljestvice Prve HNL 2-0 (2-0) gostujućom pobjedom protiv Gorice u 14. kolu u utakmici koja je odigrana na rubu regularnosti zbog guste magle koja je otežavala vidljivost, dok su u drugom subotnjem susretu Hrvatski dragovojac i Šibenik igrali 1-1 (1-1).

Pogotke za Dinamo postigli su Bruno Petković (31-11m) i Komnen Andrić (37). Do prednosti je Dinamo stigao iz dubiozne situacije, nakon što je lopta iz auta ubačena u domaći kazneni prostor u duelu su bili Petković i Mitrović, oba su igrača završila na tlu, a sudac Lovrić je pokazao na kazneni udarac. Pregledom snimke ne može se utvrditi što se uistinu dogodilo zbog slabe vidljivosti, a upravo je to bio i razlog zašto VAR nije bio u funkciji. Izvođenja najstrože kazne primio se sam Petković te je bio siguran za 1-0. Susret je praktički bio riješen u 37. minuti, Šutalo je ispucao loptu sa svoje polovice igrališta u isključivoj namjeri da ju odbaci što dalje od svog gola, no Andrić je na drugom kraju terena iskoristio neodlučnost domaćih stopera, domogao se lopte i smireno svladao Kotarskog.

Imala je Gorica nekoliko prilika za povratak u dvoboj, no Lovrić i Doka nisu bili na visini zadatka, a u 70. minuti je magla još jednom bila saveznik Dinama. U kaznenom prostoru gostiju Franjić je rukama zadržao Delfija onemogućivši ga da dođe do lopte, sudac Lovrić ostao je nijem, a izsoatanak VAR-a nije mu ponudio priliku da bolje pogleda tu situaciju i dosudi kazneni udarac za domaće.
Dinamo je ovom pobjedom stigao do učinka od 27 bodova, koliko imau i Rijeka i Osijek, ali s jednom utakmicom manje odigranom od spomenutog dvojca. Gorica je šesta sa 18 bodova, koliko ima i peta Lokomotiva.

U susretu Hrvatskog dragovoljca i Šibenika igranom u Kranjčevićevoj ulici poveli su domaći golom Luke Viduke (23), a poravnao je Marin Jakoliš (28-11m). Sve najvažnije na utakmici dogodilo se sredinom prvog poluvremena. Prvo su domaći poveli lijepim pogotkom Viduke u 23. minuti, nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju napadač Hrvatskog dragovoljca odlično se snašao i poluvolejom svladao Rogića. No, ubrzo potom jedan dalekometni pokušaj Šibenčana pogodio je u ruku Bagadura u njegovom kaznenom prostoru pa je sudac Zebec pokazao na bijelu točku za goste, a domaćem braniču pokazao žuti karton. Kako je Bagaduru to bio drugi žuti, on je i isključen, a Hrvatski je dragovoljac do kraja utakmice bio s igračem manje. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Marin Jakoliš.

Sedmi Šibenik sada ima 15 bodova, tri više od osme Istre 1961, dok se posljednji Hrvatski dragovoljac bodovno izjednačio s devetim Slavenom Belupom, oba sastava imaju po sedam bodova.