Dinamo – Lokomotiva 1:0 Oršić spasio Modre

Nogomet 21. kol 202122:56 0 komentara
Maksimir, Dinamo, stadion
Goran Stanzl/PIXSELL

U susretu 6. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu u Maksimiru svladao Lokomotivu sa 1-0 (0-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Oršić (77).

Nakon teškog poraza u Moldaviji prije četiri dana, Dinamo je protiv Lokomotive odigrao skromnu utakmicu, tek toliko da upiše tri boda protiv neambicioznog protivnika.

U prvom poluvremenu čak je Lokomotiva ostavila i bolji dojam, pa je u nastavku trener Dinama Damir Krznar morao s klupe na travnjak uvesti Majera, Oršića i Petkovića kako bi došao do planirana tri boda.

Ključni trenutak dogodio se u 77. minuti kada je Petković ubacio “svijeću” u kazneni prostor gostiju koju je Čop prsima spustio za Oršića, a ovaj je sa sedam metara mirno matirao Santinija.

Imala je Lokomotiva u sudačkoj nadoknadi veliku priliku za poravnanje, njezina pričuva Hoxha je ostao neometan na sedam metara od domaćeg gola, ali pucao je ravno u Livakovića.

Lokomotiva i Dinamo sada su bodovno poravnati na ljestvici, dijele treće mjesto sa po 10 bodova, tri manje od vodećih Osijeka i Hajduka, a jednim više od pete Gorice.