DFB Pokal: Borussia (D) i Leipzig uz mučenje prošli 2. kolo

Nogomet 27. lis 202106:59 0 komentara
Erling Haaland
Ina Fassbender / AFP

Dortmundska Borussia teško je preskočila 2. kolo njemačkog DFB Pokala nakon domaće 2-0 pobjede protiv drugoligaša Ingolstadta.

Sve do 72. minute gosti su čuvali 0-0 i odolijevali domaćim napadima, no presudio im je belgijski reprezentativac Thorgan Hazard koji je ušao s klupe te je postigao dva pogotka, u 72. i 81. minuti za pobjedu Borussije. Hrvatski reprezentativac Marin Pongračić je odigrao cijelu utakmicu za domaćina. Vrlo dobro je gostujuću mrežu čuvao hrvatski golman Fabijan Buntić.

Jednako teško dalje je prošao Leipzig koji je gostovao kod Babelsberga gdje je slavio 1-0. Jedini pogodak zabio je Szboszlai na samom kraju prvog dijela. Hrvatski nogometaš Joško Gvardiol igrao je do 80. minute. Za Babelsberg je, pak, svih 90 minuta odradio Hrvat Petar Lela.

Sasvim suprotno i vrlo lako dalje je prošao Hoffenheim koji je svladao drugoligaša Holstein Kiel na domaćem terenu 5-1. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić je igrao do 63. minute, a ovaj put u slavlju svoje momčadi nije sudjelovao s pogocima ili asistencijama. Prva dva pogotka na susretu bili su autogolovi gostujućih igrača.

Freiburg, treća momčad Bundeslige, bila je pred ispadanjem kod Osnabrücka. Freiburg je u produžecima gubio 1-2 do 120. minute, ali je tada izjednačio Schlotterbeck te je kasnije bio bolji kod izvođenja jedanaesteraca.

Na isti način, nakon udaraca s bijele točke, Hamburg je prošao Nürnberg, a za HSV u igru nije ulazio hrvatski nogometaš Mario Vušković.

U srijedu se igraju preostale utakmice 2. kola, a sastaju se: Mannheim – Union Berlin, Bochum – Augsburg, Dynamo Dresden – St. Pauli, Bayer Leverkusen – Karlsruhe, Hannover – Fortuna Düsseldorf, Borussia Mönchegladbach – Bayern, Regensburg – Hansa i Stuttgart – Köln.

DFB Pokal, 2. kolo:

Preussen Münster – Hertha 1-3 (Deters 41 / Jovetić 3, Belfodil 79, Richter 83)

Babelsberg – Leipzig 0-1 (Szoboszlai 45)

1860 München – Schalke 1-0 (Lex 5)

Hoffenheim – Holstein Kiel 5-1 (Van den Bergh 5-ag, Wahl 31-ag, Stiller 59, Dabbur 72, Bruun Larsen 84 / Neumann 47)

Borussia Dortmund – Ingolstadt 2-0 (Hazard 72, 81)

Osnabrück – Freiburg 1-1, 2-2, jedanaesterci 4-5 (Gugganig 90+7, Klaas 108 / Grifo 33, Scholtterbeck 120)

Nürnberg – Hamburg 1-1, 1-1, jedanaesterci 3-5 (Duman 59 / David 45)

Mainz – Arminia 2-2, 3-2 (Burkardt 53, Onisiwo 58, Ingvartsen 114 / Okugawa 2, Klos 89)